Powiat zakupi autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych

0
257
zdjęcie pogądowe (pixelbay)

Pojazd będzie kosztował około trzystu tysięcy złotych. Gro środków pochodzić będzie z dofinansowania, a reszta z budżetu Powiatu Lwóweckiego.

 

Informacja o planach zakupu pojazdu pojawiła się już na stronach Powiatu Lwóweckiego. „Z radością informujemy, że na wniosek Powiatu Lwóweckiego decyzją PFRON zostanie przyznane dofinansowanie na realizację projektu pn. “Likwidacja barier transportowych. Zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim” w wysokości 201.487,50 zł. Autobus dofinansowany będzie ze środków PFRON w ramach obszaru D “Program wyrównywania różnic między regionami III”.”

Wartość zakupu autobusu szacowana jest na 300 tysięcy złotych. Zatem około dziewięćdziesięciu tysięcy złotych będzie pochodzić z budżetu Powiatu Lwóweckiego.

Placówka w Płakowicach posiada obecnie autobus, który dowozi dzieci do szkoły, jest to jednak już kilkudziesięcioletni i mocno wysłużony pojazd. Zapewne stąd taka decyzja władz. Wkrótce podopieczni będą mogli przesiąść się do nowego autobusu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here