Burmistrz Mirska dołoży do remontu drogi powiatowej. Co na to burmistrz Lwówka Śląskiego?

10
276

Ważą się losy remontu dróg powiatowych Orłowice – Krobica – Gierczyn i Lwówek Śląski – Sobota. Bez wsparcia z Gmin inwestycji nie uda się zrobić.

W dniu wczorajszym przekazaliśmy Państwu wiadomość o pozyskanym przez władze Powiatu Lwóweckiego dofinansowaniu od Wojewody na remont dwóch dróg:

Remont drogi powiatowej Orłowice – Krobica – Gierczyn: 889.696 zł
Remont drogi powiatowej Lwówek Śląski – Sobota: 1.024.727 zł

To połowicznie dobra wiadomość, bo jak przyznaje w opublikowanym na facebookowym profilu poście Starosta Lwówecki bez wsparcia od Gminy Mirsk i Gminy Lwówek Śląski remontów nie uda się przeprowadzić:
Pierwszy krok zrobiony. Teraz wszystko zależy od kwoty uzyskanej w przetargu, a także od wielkości dofinansowania gminy Mirsk do drogi Orłowice – Krobica – Gierczyn i gminy Lwówek do drogi Lwówek Śl. – Sobota.” – czytamy na facebookowym profilu Pana Daniela Koko.

Szacuje się, iż inwestycje będą kosztowały dwa razy więcej niż wyniosło dofinansowanie od Wojewody:
Remontu drogi powiatowej nr 2509D Lwówek Śląski – Sobota w km 0+110-2+680, o dł. 2,57 km o szacunkowej wartości 2.049.455 zł,
Remontu drogi powiatowej nr 2494D Orłowice – Krobica – Gierczyn w km 0+020-2+400, o dl. 2,38 km o szacunkowej wartości 1.779.393 zł.

Zwróciliśmy się więc do Pai Marioli Szczęsnej Burmistrz Lwówka Śląskiego i Pana Andrzeja Jasińskiego Burmistrza Mirska, z zapytaniem czy są za tym, żeby dołożyć Powiatowi Lwóweckiemu brakujące środki – mowa o połowie wkładu jaki Powiat będzie musiał włożyć w inwestycję – i czy będą zachęcali do tego radnych?

Natychmiast otrzymaliśmy odpowiedź od Pana Andrzeja Jasińskiego:

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk jest zainteresowany remontem drogi powiatowej na odcinku Orłowice- Krobica- Gierczyn. Zgodnie z dotychczas wypracowaną formułą współpracy z Powiatem Lwóweckim wystąpię z propozycją wsparcia finansowego tego zadania do radnych Rady Miejskiej Gminy Mirsk zgodnie z wnioskiem starosty lwóweckiego w wysokości 50% udziału własnego powiatu.
Pragnę nadmienić i przypomnieć, że Gmina Mirsk z mojej inicjatywy i przychylności radnych poprzednich kadencji dofinansowywała praktycznie wszystkie remonty dróg powiatowych na terenie naszej gminy. Pozwoliło to ułożyć nowe nawierzchnie na przeszło 90 % dróg powiatowych. Po zrealizowaniu odcinka Orłowice- Krobica- Gierczyn (chociaż według mojej wiedzy to będzie Orłowice- Krobica- Kotlina) pozostanie do remontu odcinek Przecznica- Gierczyn- Kotlina. Mam nadzieję, że uda się ten remont zrealizować w latach następnych, pewnie również przy wsparciu finansowym Gminy Mirsk

Tak więc mieszkańcy gminy Mirsk i turyści mogą być dobrej myśli, co do remontu drogi Orłowice – Krobica – Gierczyn.

Nadal czekamy na odpowiedź burmistrz Lwówka Śląskiego. Na chwilę obecną remont drogi Lwówek Śląski – Sobota stoi pod znakiem zapytania, mimo, że udało się pozyskać tak znaczną część środków, to nikt w chwili obecnej nie da gwarancji, iż droga będzie wyremontowana.

10 KOMENTARZE

 1. To jest taka trochę paranoja. ZDP można powiedzieć, że szantazuje Gminy “bo jak nie dacie kasy to drogi nie będziecie mieli zrobionej”. Ciekawe skąd Gminy mają brać środki na dołożenie brakujących pieniędzy dla powiatu? Bo jak Gminie nie wystarczy pieniędzy na ich drogi to przecież powiat im dołoży…

 2. Ja bym to ujął nieco inaczej. Albo zależy nam na remoncie dróg, albo nie. Albo wesprzemy remonty albo nie. Przez lata współpracy pana burmistrza z powiatem widać efekty. Większość dróg mamy wyremontowane. Inni myślą tak jak mieszkaniec i
  A zapomniał mieszkaniec jak powiat dokładał lwówkowi do remontu drogi przy dworcu

 3. Panie Burmistrzu, to już innych potrzeb w gminie Mirsk nie ma?! Mieszkańcy nadal nie mają wody !!! Powiat hojnie rozdaje podwyzki, wspiera Caritas, robi wielkie inwestycje w internat, upadajacy szpital, więc niech robi również drogi powiatowe! Nam Mieszkańcom gminy Mirsk się to po prostu należy !

 4. Teraz Zarząd powinien nagrać filmik (taki sam, jak pani burmistrz- Hipokryzja, na temat szpitala).
  A potem z zatroskaną miną pokazywać dziury w drodze do Soboty, informując, że jeszcze będzie rozmawiał z panią burmistrz, bo przecież chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców 🙂

 5. Wielka polityka w tle… wybory do PE i Wszyscy chcą miec sulcesy, choć jeszcze nic nie zrobili. Wojewoda rozdaje promesy, Zarząd powiatu ogłasza sukces, a Burmistrz nie pytając nawet Radnych obiecuje dofinansowanie! Paranoja jakaś! A w poniedziałek, już po wyborach nadzwyczajna sesja rady powiatu będzie decydować o odwołaniu Starosty. Cicho sza …

 6. Pani burmistrz miasta i gminy Lwówek Śląski nie ma własnego zdania tam Pan sekretarz jest głową pani Marioli on wie nai lepiej on powinien być burmistrzem a panie Pani Mariola

 7. A ILE DA PAN STAROSTA ????? Bo te pieniądze daje Wojewoda nigdzie nie ma informacji ile daje starosta ???? czyżby tylko “gadanie” i “szantaż gmin” że jak nie dacie to nie będziecie mieli remontu drogi. Widzę, że podobnie jest w Gryfowie gdzie jest trenerem. Jak nie dacie na stadion to Gryf nie będzie w IV lidze (co absolutną bzdurą – wystarczy popatrzeć na Giebułtów). Ktoś (patrz wyżej) zaczyna w tym dochodzić do perfekcji !

 8. Do odcinka Orłowice- Gierczyn powinien dołożyć się pan Tereba(Pri-Bazalt rekultywacja). Do zniszczenia tego odcinka drogi przysłużyły się jedynie ciężarówki które dostarczają “ekologiczny ” humus w darze od niemieckich przyjaciół. Przed mostem w Mirsku jak “krowa na rowie” stoi znak 30t. Pytanie, kto wydał zezwolenie na przejazd ciężkiego transportu do byłej kopalni. Biznesmen z Grudziądza zarabia ciężka kasę a gmina musi dołożyć.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here