Burmistrz Lubomierza: Nie widzę możliwości przeprowadzenia wyborów

32
2301

Burmistrz Lubomierza dołącza do samorządowców, którzy w dobie walki z koronawirusem wybierają zdrowie mieszkańców, mimo gróźb ze strony partii rządzącej, dotyczących ich odwołania ze stanowiska. Dziś Pan Marek Chrabąszcz zwraca się do mieszkańców:

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Lubomierz,

sytuacja z jaką przyszło nam się obecnie zmierzyć, zmusza nas do podejmowania nadzwyczajnych działań, które mają na celu przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo wszystkim Obywatelom. Widzimy, co dzieje się zarówno na świecie jak i w Polsce. Z dnia na dzień przybywa osób zakażonych SARS-Co-V-2 i z informacji, jakie otrzymujemy liczba zakażonych może rosnąć.

Mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo nie widzę możliwości przeprowadzenia wyborów w naszej Gminie w wyznaczonym terminie.

Życzę wszystkim Państwu wytrwałości w tym ciężkim czasie, a przede wszystkim zdrowia.

 

Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz /-/ Marek Chrabąszcz

32 KOMENTARZE

 1. Może najpierw “władze” Gminy wypowiedziały by się na temat tego, jakie działania zostały podjęte, aby zabezpieczyć swoich mieszkańców i służby mundurowe przed epidemią. O tym cisza.

  • Takie procedury wprowadza nasz rząd, i zapewnili że wszystko jest pod kontrolą i niczego nie brakuje ani szpitalom ani służbą mundurowym, wszyscy zazdroszczą Polsce, czuwaj…

 2. Wiadomo, ze jak panademia bedzie sie rozwijala,to wyborow nie bedzie, pieski roznej masci sie nakrecaja i ujadaja. A co w takim razie z obecnym Panem Prezydentem, czy bedzie po 10 maja mogl byc dalej na Urzedzie, czy tez ta poskomuna zaatakuje,ze to niekonstytucyjne i powinien odejsc?

 3. Bardzo dobrze! No chyba, że ktoś chce mieć postępowanie karne za narażanie mieszkańców na ich zdrowie! Pan Premier wskazał, iż największa kulminacja będzie za około 10 dni. Najważniejsze to nie dać się zarazie a nie myśleć o wyborach! Zdrowia wszystkim życzę i niech Prezydent Duda jeszcze rządzi do czasu możliwości przeprowadzenia bezpiecznych wyborów.

 4. Widzę, że niektórzy nie rozumieją jak przeprowadzane są wybory. Więc trochę wyjaśnię. Po pierwsze trzeba powołać komisje i zgłosić kandydatów do nich na miesiąc przed wyborami. Następnie trzeba przeszkolić te komisje. Komisje muszą odbyć posiedzenia-ukonstytuować się, muszą wybrać przewodniczących. Trzeba umożliwić ludziom dopisywanie się do rejestru wyborców, skreślanie z rejestru, głosowanie przez pełnomocnika itd. To nie jest tylko 10 maja wybory i koniec. To jest praca ludzi na ponad miesiąc przed wyborami. No i jeszcze w dobie epidemii, bo nie wiemy jak długo potrwa, komisja powinna być ubrana w środki ochrony osobistej i wchodzący do lokalu także. Dezynfekcja itd.. Jak oni będą liczyć te głosy i wykonywać inne czynności, w maskach, goglach, rękawiczkach? O to w tym wszystkim chodzi!

 5. Najlepiej być Niezależnym i ssać dwie piersi na zmiane i nie mieć swojego zdania ,podziwiam Panią Burmistrz ze Lwówka chociaż nie jest mężczyznom ale ma JA.A .

 6. Zobaczymy ilu z was tutaj piszących 10 maja będzie przestrzegać obowiązujących nakazów w związku z pandemią.I co wtedy będziecie gadać?Zwłaszcza jak słoneczko przyświeci!

 7. Juda dostanie rok prezydentury gratis a wy się upieracie przy wyborach. A swoją drogą to komuchy niech teraz pokażą jak się rządzi, bo przypomnę że jeszcze 3 tygodnie temu był bal niczym na Tytaniku. 2 mld tu 10 mld tam. Nie będzie co do gara wsadzić to sami ich pogonicie.

 8. Tutaj to oklaski i flesze ale żeby gmina zabezpieczyła środki ochrony dla straży z całej gminy to nabierają wody w usta. Po co chronić straż, do czego oni są potrzebni i tak jak zawyje syrena to polecą. Takie jest myślenie.

  • Jeśli straże z gminy nie mają środków zabezpieczenia osobistego to nie powinni wyjeżdżać do zdarzenia. A zoparywac wszystkie jednostki w środki wg mnie nie ma sensu. Czy ty człowieku piszący też komentarz masz pojęcie ile teraz kosztuja maski, środki do dezynfekcji itp? Jesli nie to sprawdź najpierw, a później zabieraj głos.

 9. Jeżeli jesteście za zdrowiem ,to radni niech się zrzekną diet na walkę z koronawirus, Jelenia Góra to zrobiła czekamy na was Gryfów i Lubomierz ,udowodnijcie jak dobrzy jesteście.

 10. Ile wg Ciebie warte jest życie i zdrowie…? Niż zakup masek, środków ochrony itp.? Jak obecnie np. Straż Pożarna ma wykonywać swoje obowiązki, jadąc na akcję, każdą inną, niż “ściągnięcie kota z drzewa”… pomyśl, również o innych, co w tych “czasach” mają obowiązek nieść pomoc… 🙁

  • Przestańcie z tą strażą bo pod każdym artykule pojawia sie wzmianka… czytać już tego nie można! W tym kraju nie ma kasy na nic innego jak na tych, którzy są przy korycie. Kiedy to w końcu zrozumiecie???

 11. Obserwator dobrze się w tym orientuję a jeśli ty nie masz pojęcia w tych tematach to się nie wypowiadaj. Samorząd jest o tego żeby wspierać jednostki które są cały czas dysponowanie. A kupno paru litrów płynu i paru paczek rękawiczek czy nawet po 2 kombinezony na jednostkę to nie jest jakiś wielki koszt dla gminy. To jest bezpieczeństwo i ludzkie życie.

 12. Wybory prezydenckie powinny być przełożone na późniejszy termin.
  Głosowanie korespondencyjne jest z kolei ABSOLUTNIE NIEDOPUSZCZALNE, gdyż listonosze będą o wiele bardziej narażeni na zakażenie, a przecież oni, obok służby zdrowia, są na wagę złota dziś!
  Aha, a zgadnijcie co za idiota stwierdził, że cyt. “skoro można iść do sklepu [po żywność, żeby nie zdechnąć z głodu – mój dopisek], to można iść też na wybory” [aby zagłosować na pajaca A, B lub C – mój dopisek] ???

 13. “Mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo nie widzę możliwości przeprowadzenia wyborów w naszej Gminie w wyznaczonym terminie”, bo nie lubię PISu i mam kolejną okazję żeby włożyć kij w szprychy obecnemu rządowi, zapomniał Pan dodać Panie szanowny Burmistrzu Lubomierza…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here