Plany remontów dróg na 2019 rok

5
371

W planach remontowych na 2019 rok Powiat Lwówecki ma m.in. remont dróg: Lwówek Śląski – Sobota, Milęcice – Wojciechów i Orłowice – Krobica – Gierczyn.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pozyskanych środkach na remont drogi – dziś gruntowej – z Pasiecznika do Pokrzywnika. Dziś dowiadujemy się o kolejnych planach remontowych na bieżący rok. Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w chwili obecnej wszyscy oczekują na ocenę złożonych w ubiegłym roku wniosków na remonty dróg: Lwówek Śląski – Sobota i Orłowice – Krobica – Gierczyn.

Droga z Lwówka Śląskiego do Soboty spędza sen z powiek każdemu kierowcy, który musi dojeżdżać nią do pracy. Pytania o jej remont powracają jak bumerang. – Co roku na przeglądzie technicznym wysłuchuje jakie to mam powybijane tuleje i sworznie. – pisze mieszkaniec Soboty, który codziennie dojeżdża do pracy w Lwówku Śląskim. – Już nie wiem którędy do niej jeździć czy przez Dworek, czy 2509D, a może przez Dębowy Gaj? – pyta poirytowany czytelnik.

Wszyscy zdają sobie sprawę z potrzeby remontu obu tych dróg. Jak wyjaśnia Zarząd Dróg powiatowych w Lwówku Śląskim we wrześniu 2018 roku do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (finansowanie 50%) Powiat Lwówecki złożone zostały dwa wnioski o dofinansowanie remontów dróg:

Remontu drogi powiatowej nr 2509D Lwówek Śląski – Sobota w km 0+110-2+680, o dł. 2,57 km i szacunkowej wartości 2.049.455 zł,

Remontu drogi powiatowej nr 2494D Orłowice – Krobica – Gierczyn w km 0+020-2+400, o dl. 2,38 km i szacunkowej wartości 1.779.393 zł.

W dniu 30.11.2018r. została ogłoszona ostateczna lista rankingowa, gdzie wniosek dotyczący drogi 2494D znalazł się na 10 miejscu, natomiast wniosek dotyczący drogi 2509D na miejscu 15.

Zgodnie z wytycznymi programowymi Wojewoda przesyła tę listę do ministra właściwego do spraw transportu, w celu jej zatwierdzenia. Po zatwierdzeniu przez ministra ostatecznej listy rankingowej, następuje zatwierdzenie i ogłoszenie przez wojewodę listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Do dnia dzisiejszego brak informacji w tym zakresie.

W planach jest także pozyskanie środków i podjęcie remontu drogi nr 2529D Milęcice – Wojciechów.

W ramach ogłoszonego przez Wojewodę Dolnośląskiego naboru wniosków na 2019 rok w ramach Funduszu Dróg Samorządowych planowane jest złożenie wniosku o dofinansowanie remontu drogi powiatowej nr 2529D Milęcice – Wojciechów o dł. 2,314 km.

W chwili obecnej ZDP przygotowuje wymagane dokumenty. Termin składania wniosków upływa 12.04.2019r. Wartość szacunkowa zadania wynosi ok. 1.150.000 zł.

Najważniejszym działaniem w ramach planowanego remontu będzie wykonanie nowej nawierzchni jezdni oraz remont poboczy, tj. ścinka i uzupełnienie materiałem kamiennym z powierzchniowym utrwaleniem. Ponadto zostanie wykonany remont odwodnienia, który obejmie wymianę przepustów pod jezdnią i zjazdami, z kamiennych i betonowych na przepusty z rur PEHD. Wykonane zostanie 319 m ścieku betonowego. Rowy zostaną oczyszczone. W miejscach szczególnie niebezpiecznych (przy rzece Oldza) zostaną zamontowane bariery energochłonne. – wyjaśnia Zarząd Dróg powiatowych w Lwówku Śląskim.

5 KOMENTARZE

  1. Super świetnie ale kiedy naprawicie porządnie drogę w Pilchowicach ? Po tych wybojach ciężko się idzie a co dopiero jedzie autem… Chociażby zerwać/ zrównać te garby bo to tragedia, a z roku na rok po łataniu jest gorzej :/

  2. Troche śmieszna jest długość wyremontowania drogi Lwówek – Sobota. Co z tego że zrobione będzie 3 km, jak 4 km dalej będzie wybijać zawieszenie??? Pewnie będzie tak, że jak już wezmą się za drugi odcinek, to ten zrobiony będzie dziurawy… i tak w koło Macieju, i 2 mln w błoto 🙂 Gdyby mieszkańcy dojeżdżający zasypali właściciela drogi fakturami za remont zawieszenia, może by się bardziej spięli

  3. Drodzy Państwo, fatalny stan dróg wpływa stresująco nie tylko na nasze samochody, a co za tym idzie- nasze portfele… Spróbujcie Państwo przewieźć tymi drogami osobę chorą lub starszą z bólami. Wspomnę tylko zapalenie korzonkow, rwę kulszową, chorobę nowotworową czy chociażby bóle porodowe. Stres z tym związany jest niewspolmierny do jakichkolwiek kosztów. Obietnice bez pokrycia, nerwy, narzekania – dość!!! Chcemy żyć jak ludzie i spokojnie docierać do miejsc nam wyznaczonych przez życie.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Mieszkanka Dłużca.

  4. Proponuję wybrać się na przejażdżkę drogą Lwówek-Bolesławiec a zwłaszcza odcinek Chmielno-Ustronie,(ręce opadają) może zostanie ujęta ta droga w planie odbudowy,remontu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here