Kontrole gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej

0
761

W dniach od 11 do 13 grudnia w wybranych brygadach obrony terytorialnej, żołnierze zostaną wezwani do natychmiastowego stawienia się w jednostkach. Jest to element tak zwanej kontroli stawiennictwa, realizowanej w Wojskach Obrony Terytorialnej cyklicznie.

 

Chodzi o to, by sprawdzić dyspozycyjność żołnierzy i wybrane wyposażenie oraz skontrolować stan sanitarny i oceniać na bieżąco wdrożone systemy powiadamiania i komunikacji z żołnierzami. Losowo wybrani żołnierze zostaną poddani badaniom antygenowym na obecność koronawirusa.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej takie kontrole będą realizowane jeden raz w roku dla całej formacji oraz co najmniej jeden raz w kwartale dla każdej brygady OT.

Z obowiązku stawiennictwa będą wyłączeni żołnierze oddelegowani do wykonywania zadań na rzecz służby zdrowia, realizujący zadania w ramach operacji „Trwała Odporność”, przebywający na kwarantannie oraz izolacji po wykonywaniu obowiązków służbowych np. związanych ze służbą na oddziałach covidowych. Kontrolą będzie objętych około 9 tysięcy żołnierzy.

-/ DWOT/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here