Basen w Lwówku Śląskim. Będzie wielkie otwarcie

17
5829
fot. UGiM Lwówek Śl.

Batalia o budowę nowego basenu w Lwówku Śląskim właśnie dobiegła końca. Obiekt jest już oddany do użytku.

 

W 2015 roku usłyszeliśmy, iż basen jest kosztowny w utrzymaniu, rocznie to ponad 40.000 złotych i dlatego pani burmistrz Szczęsna podjęła decyzję o jego zamknięciu. Od tamtej pamiętnej chwili trwał bój o nowy basen. Były rozmowy o budowie krytej pływalni, do której, przy porozumieniu władz Powiatu i Gminy dofinansowanie mogło wynieść nawet do sto procent kosztów budowy, jednak do tego porozumienia nie doszło. Kością niezgody były wówczas koszty utrzymania pływalni. Później rozpoczęła się batalia o budowę nowego basenu miejskiego, która właśnie dobiegła końca.

Na sobotę, 1 sierpnia 2020 roku planowane jest wielkie otwarcie sztandarowej inwestycji, czyli basenu miejskiego w Lwówku Śląskim.

Ko końca sezonu basen ma być czynny od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Władze miasta zdają sobie sprawę, iż wzrost liczby potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa może spowodować ponowne wprowadzenie obostrzeń: “INFORMUJEMY, ŻE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH MOŻE ZOSTAĆ PRZESUNIĘTA DATA OTWARCIA BASENU. Musimy pamiętać, że z powodu wzrostu liczby zachorowań w Polsce na COVID-19 w każdej chwili mogą zostać zaostrzone przepisy.” – czytamy na stronie magistratu.


Lwówek Śląski: Cennik opłat za korzystanie z basenu

Basen miejski w Lwówku Śląskim

17 KOMENTARZE

 1. Czy pani burmistrz podobnie jak premier przed drugą turą wyborow powie “…chodźcie na basen,nie bójcie się,szczegolnie seniorzy.wirus jest pokonany a Europa bierze z nas przyklad …”.Jak patrzę dziś na tego głównego bangstera,jak on tłumaczy ten wzrost i zapewne dziś powie,że to wina ludzi.Tak tylko kto ich do tego zbrodniczego czynu dwa tygodnie temu popchnął,kto? …”…Wirus jest w odwrocie,pokonaliśmy go,idźcie masowo tłumnie na wybory,nie ma czego się bać,szczegolnie wy seniorzy nie bójcie się …”.Nie wiem,coś się we mnie robi jak tego judasza widzę.Seniorów namówił do poluzowania i nie bania się to co w takim razie młodzi,którzy i tak lekceważyli a gdy posłyszeli tego populistę to “hulaj dusza piekła nie ma …”Krew się burzy i ze złości na tego człowieka i ze strachu,że nas swoimi decyzjami wykończą a jak nie wykończą to mocno przerzedzą.A ludzie jak woły,jak cielaki,jak głupie owce i barany tłumnie na PiS.Kiedy wy się obudzicie?Czy dopiero jak w każdej rodzinie będą śpiewać rotę “Dobry Jezu ach nasz panie daj mu wieczne ………”.?

   • Szanowny Panie/Pani “duda czyni cuda” ależ proszę mi wybaczyć,ze nie napisałem Panu/Pani bardziej zrozumiale ale przez myśl mi nie przyszło,że pisząc o podłości i cynizmie tego człowieka przed II turą wyborów a rzeczywistością w zarażeniach na dzień dzisiejszy w moim tekście,ktoś taki jak Pan/Pani zrozumie to jak przytyk do PiSu i odpisze mi jak Pan/Pani w swoim poście. Jestem bezsilny-przepraszam i wiem teraz dlaczego nie Pandemia ale Panduda zwycięża i pewnie zwycięży!

  • Kobieto daruj sobie te wpisy. Mylisz pojęcia nie znając znaczenia słów i podążasz tylko w jednym kierunku, żeby kogoś obrazić.
   Twój polot jest na poziomie dziecka z piaskownicy. Zanim coś głupiego napiszesz ugryź się w język i pomyśl kogo chcesz przekonać swoją miałką wiedzą. Do kogo ten bełkot ma trafić?.
   Wiesz, mądrego czasem warto wysłuchać ale twoje dyrdymały tylko zaśmiecają piękny świat.

 2. Obecnosc na basenie nie jest obowiazkowa i kazdy bierze odpowiedzialnosc za siebie. Mnie pani biurmistrz nie jest potrzebna do podjecia decyzji , gdzie chce pojsc , ale jak widac niektorzy potrezbuja znalezc winnych. jezeli przepisy na to pozwalaja , to basen powinien byc otwary i tyle .
  A tak swoja droga to Ziemia przeludniona o jakies 6 miliardow – czas ja troche odciazyc . Akurat katolicy powinni byc zadowoleni ze spotkania z panem i zakonczenia meki ziemskiej egzystencji.

 3. Pani Renatka z wejścia na basen zrobiła sprawę polityczną a przecież to jest decyzja każdego kto ma ochotę popływać. Ciekawe z wejścia do Rycerskiej czy Kuźni nikt nie robi polityki przez duże P. A tak w nawiasie to roczny koszt utrzymania basenu 40.000 to naprawdę jest kwota niewygórowana.

 4. Za 2 miesiące użytkowania 20 tys. rocznego kosztu utrzymania. Cóż duże obciążenie dla biednej gminy lwówek , dodając ratę kredytu który to gmina musiała wziąść na budowę nowego basenu to nigdy na siebie nie zarobi…
  A szkoda bo wygląda okazale tylko wyglądem na siebie nie zarobi…

 5. Brawa dla pani burmistrz !!!!! Lwówek śl. Ma wreszcie piękny basen.Jakoś poprzednikom się to nie udało.l nie tylko to.A źe źyjemy w wolnym kraju więc nie kaźdy musi tam chodzić . A źe będą koszty no cóż uważam źe warto.

 6. Byłem,chciałem wejść na otwarcie.Niestety średniowiecze-brak terminala dla kart płatniczych.Tylko gotówka,chyba,że się jest kolegą Pani w kasie to się wchodzi bez biletu-widziałem na własne oczy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here