520 tysięcy sztuk papierosów ukryte pod plandeką busa

0
619

Wpadł przemytnik, który chciał przewieźć przez granicę w specjalnie skonstruowanej skrytce 26 tysięcy paczek papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Wartość przemytu oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca udaremnili przemyt znacznej ilości papierosów, które trafić miały do Belgii. Do sprawy zatrzymano 27-letniego kierowcę – obywatela Ukrainy, który kierował autem wypełnionym nielegalnym towarem.

W piątek 28 maja, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zgorzelcu wytypowali do kontroli jadącego w stronę granicy z Niemcami busa. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili, że w części ładunkowej pojazdu znajduje się podwójny dach. Funkcjonariusze ujawnili specjalnie skonstruowanej skrytce 26 tysięcy paczek (520 tysięcy sztuk) papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Wartość przemytu oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych. Kierujący busem 27-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany.

Tego samego dnia cudzoziemcowi przedstawiono zarzut posiadania i przewożenia wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych akcyzy powodując w ten sposób uszczuplenia podatku akcyzowego i Vat na kwotę 615 tysięcy złotych.

Dodatkowo Komendant PSG w Zgorzelcu wszczął postępowanie zmierzające do wydania cudzoziemcowi decyzji, na podstawie której będzie musiał wyjechać z Polski.

-/NOSG/red/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here