Wiemy, gdzie powstanie kolejny market Dino

49
22841
Dino Brunów Lwówek Śląski niepełnosprawni koperta
zdjęcie poglądowe

Dino Polska planuje u nas budowę kolejnego marketu. To dobra wiadomość nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale także turystów odwiedzających region.

 

 

Rozwój sieci Dino Polska

Dino to ogólnopolska sieć w segmencie średniej wielkości supermarketów i jedna z najszybciej rosnących sieci, pod względem liczby sklepów i wartości sprzedaży, na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce stając się konkurencją dla Biedronki czy Lidla. Sukces sieć zapewniła sobie lokalizacją sklepów nie tylko w wielkich miastach, ale także w małych miasteczkach i na wsiach.

Na koniec czerwca 2023 r. Dino Polska zwiększyła rozmiary swojej sieci o 116 nowych marketów i posiada już 2272 placówek na terenie kraju. Ekspansji geograficznej towarzyszyło utworzenie ponad 4,9 tys. nowych miejsc pracy. Łączne zatrudnienie w Grupie Dino wyniosło na koniec I półrocza 2023 r. 39,4 tys. pracowników. Równocześnie dynamicznie rosła wartość przychodów sieci.

 

 

Sukces sieci Dino

– Rozwój postępuje zgodnie z planem i przynosi oczekiwane rezultaty w postaci rosnącej liczby odwiedzin konsumentów i stopniowej poprawie efektywności naszej organizacji. Nowe, ósme już centrum dystrybucyjne, które uruchomiliśmy w drugim kwartale w gminie Lubień Kujawski, w centralnej Polsce będzie wspierać dalsze stopniowe rozszerzanie zasięgu sieci Dino – mówi Michał Krauze, Członek Zarządu Dino Polska.

Gdzie są markety Dino?

Marketów Dino nie brakuje także w naszym regionie. Sklepy tej sieci możemy spotkać we Wleniu, w Pławnej Dolnej, w Lubomierzu, w Gryfowie Śląskim, w Mirsku, w Brunowie koło Lwówka Śląskiego, w Płóczkach Dolnych koło Lwówka Śląskiego i od niedawna w Rakowicach Wielkich.

Dino buduje kolejne markety

Jeszcze w tym roku sieć powinna otworzyć dwa sklepy Dino w Świeradowie- Zdroju, jeden przy ul. Grunwaldzkiej a drugi przy ulicy Głównej w Czerniawie- Zdroju.

 

 

Dino kupuje i dzierżawi grunty

Nie jest tajemnicą, aby sieć Dino Polska mogła się rozwijać, niezbędne są jej nowe grunty inwestycyjne. Sieć decyduje się nie tylko na zakup terenów, ale również ich dzierżawę. Idealna działka pod budowę sklepu Dino musi być jednak odpowiednio zlokalizowana. Chodzi nie tylko o bliskość drogi, ale także liczbę mieszkańców w promieniu 2 kilometrów.

Działka pod budowę marketu Dino musi być też odpowiednio duża, aby zmieścił się na niej nie tylko sam sklep, ale również spory parking, po którym z powodzeniem będą mogły manewrować samochody ciężarowe dowożące zaopatrzenie.

 

 

Gdzie ma powstać nowy market Dino?

Sieć podjęła kroki w celu budowy kolejnego marketu w regionie. Ten powstanie w … Gryfowie Śląskim, gdzie jeden sklep już od dobrych kilku lat z powodzeniem funkcjonuje. W dniu 31 sierpnia 2023 roku do Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę budynku handlowo-usługowego przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej, Ceglanej i Tulipanowej, obok żłobka gminnego.

Warto wspomnieć, iż w pobliżu powstają kolejne budynki jedno i wielorodzinne, więc mieszkańcy będą mieli blisko na zakupy.

Gdzie Waszym zdaniem powinien powstać kolejny market sieci Dino?

49 KOMENTARZE

  1. Dajcie spokój z tym kramikiem. Jakie miejsca pracy?Za najniższą krajową bez premii i dodatków.Produkty drogie i wątpliwej jakości .Sam produkuje sam sprzedaje to doby system ale pod warunkiem że da sie to zjeść. To że Polski market to odzwierciedla podejście do pracownika i jego docenienie za wykonywaną prace. Wstyd dla właściciela .

    • W tym kraju z niewolniczą mentalnością nawet nie próbuj tego tłumaczyć. Nie zrozumieją, że tam gdzie jest 100 sklepikarzy tam wszyscy zarabiają równo. Tam gdzie jest 1 właściciel i 100 niewolników, tam on zarabia 100 tys miesięcznie, a reszta… robi na jego 100 tys. Dla nich to praca.

  2. W Pienkowie gmina przy osiedlu , bloków , tutaj mieszka wielu emerytów, jest jeden mały sklep który zawyża ceny a jakoś towarów daje wiele do życzenia , konkurencja jest potrzeba .

  3. Sklepy Dino to prawdziwe Polskie dobrze zaopatrzone lubię kupować jak są promocje dużo oszczędzam wielkość idealna nie jak molochy a wędliny i mięso są jak od dobrego gospodarza Polecam kupować tylko w DINO Dziękuję że mamy tak fajne Sklepy Dino

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here