Już w niedzielę w Gryfowie Śląskim festyn charytatywny – „Zobaczyć Lili”

2
1535

Moc atrakcji czeka na gości, którzy zaszczycą swoją obecnością charytatywny festyn, podczas którego organizatorzy będą zbierać środki na produkcję wyjątkowego filmu.

 

Pomysł na festyn powstał pomiędzy mną, a żoną Pauliną – tłumaczy Martin Więcewicz. – Sami mamy autystycznego synka, a do tego zaprzyjaźniliśmy się z Państwem Burczyk. Stąd pomysł, aby wesprzeć film. – dodaje Pan Więcewicz, który wyjaśnia, iż w akcję włączyła się terapeutka ich synka, Pani Edyta Kotlińska, prowadząca Fundację Kuby Kotlińskiego z Lubania.

Czujemy radość i dumę, że możemy pomóc, przy tym wywołując radość i uśmiech na wielu twarzach. Ostatni rok dość mocno doświadczył ludzi, tęsknią oni za zabawą, uśmiechem, za normalnością. Wszystko w szczytnym celu. – mówi Martin Więcewicz, który zapewnia, iż cały dochód z imprezy zostanie wpłacony na zrzutkę „Zobaczyć Lili”.

W Polsce żyje ponad 340.000 osób autystycznych, atypowych. Dzięki filmowi “Rain Man” i serialowi “Atypowy” dziś cały świat wie czym jest autyzm. Bohaterami “Rain Man`a” i “Atypowego” są dorośli autyści. Po superprodukcjach o super bohaterach zrodził się pomysł nakręcenia filmu o super bohaterkach.

Nakręcenia takiego obrazu chcą się podjąć Olimpia Poniźnik- Burczyk i Paweł Burczyk. Rodzice Wiktorii, która jest dzieckiem niezwykle inteligentnym, jest bystra, wrażliwa, tylko widzi ten świat inaczej, bo Wiktoria jest dzieckiem z zaburzeniami autystycznymi.

„Czas pokazać światu jaki ogrom pracy z niepełnosprawnymi dziećmi wykonują ich matki. Z jakimi przeszkodami potrafią się zmierzyć – niezrozumienie społeczne, biurokracja, chaos edukacyjny czy wreszcie cudotwórcy z ZUS “uzdrawiający” niepełnosprawne dzieci jednym bezdusznym podpisem”. – piszą pomysłodawcy filmu, którzy środki na jego produkcję postanowili zebrać w sieci. Obraz ma nosić tytuł “Zobaczyć Lili – Autystyczna… autentyczna historia”.

Pan Paweł wraz z żoną Olimpią założyli publiczną zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Strona filmu https://m.facebook.com/AniolyWdziecznosci/
Link do zrzutki https://zrzutka.pl/zobaczyc-lili

Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć produkcję tego wyjątkowego filmu może liczyć na niespodziankę. Od podziękowania twórców i “Anioła Wdzięczności” namalowanego przez Wiktorię, przez dostęp do zamkniętej grupy śledzącej kulisy powstawania filmu, po Wasze nazwiska w napisach filmu, płytę DVD z filmem z Twoim nazwiskiem w miejscu – PRODUCENT, plakat filmu z autografami twórców z TWOIM nazwiskiem w miejscu PRODUCENT po spotkanie z twórcami na planie filmowym.

Program festynu

2 KOMENTARZE

  1. Prywatna fundacja organizuje zbiórkę pieniędzy w gminnej szkole? A kto zapłaci za en. elektryczną, czy z subwencji oświatowej, czy z budżetu gminy Gryfów? A czy radni dali burmistrzowi zgodę na taki dil?

    • Izo Droga, jad z Twoich ust wycieka… Tak mądrze piszesz, chyba blisko władzy jesteś albo o władzy marzysz.
      Ja pomógłbym nawet diabełkowi w niesieniu pomocy choremu. Oby nigdy nie dotknęło Cię nieszczęście, tego Ci życzę z całego serca.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here