Zofia Barczyk, dyrektor zgorzeleckiego szpitala odwołana

8
4074
fot.: Wielospecjalistyczny Szpital - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu

Dziś Zarząd Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu poinformował, że Zofia Barczyk dyrektor szpitala w Zgorzelcu została odwołana z pełnionego przez wiele lat stanowiska.

 

Dziś Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu poinformowało, że zarząd powiatu na dzisiejszym posiedzeniu (12.01) odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.

Sprawa może mieć związek z zaszczepieniem przeciw COVID – 19, poza kolejnością burmistrza Zgorzelca Rafała Gronicza oraz jednego z lokalnych przedsiębiorców, który zresztą przekazał wiele darów dla miejscowego szpitala.

Kilka dni temu, rzeczniczka NFZ Anna Szewczuk-Łebska, poinformowała, że prowadzone jest postępowanie kontrolne w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu dotyczące prawidłowości realizacji szczepień przeciw COVID-19.

Kontrolerzy mieli zweryfikować czy szczepienia realizowane w placówce odbyły się zgodnie z określonymi zasadami. Sprawdzali jakie osoby zostały zaszczepione, czy zaszczepione osoby spoza personelu były uprawnione do szczepień na tym etapie. Natomiast szczegółowe wyniki kontroli miały zostać przedstawione po zakończeniu postępowania. Na razie wyniki nie są jeszcze oficjalnie znane, jednak Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego postanowił odwołać Zofię Barczyk ze stanowiska dyrektora szpitala.

-/eLuban.pl/-

Na marginesie warto dodać, iż pod skrzydłami zgorze4leckiego szpitala jest m.in. przychodnie w Gryfowie Śląskim i Wleniu.

Przeczytaj także:

Dyrektor Barczyk wraca do pracy. Starosta nie podaje się do dymisji

8 KOMENTARZE

  1. Trochę to niepoważne. Za błąd należy się kara, ale placówka w Zgorzelcu działa chyba najlepiej w okolicy (porównuję Lubań, Lwówek, Jelenią). Szczepionka dla przedsiębiorcy który wspiera szpital (pod warunkiem że jest to rzeczywiście poważna pomoc) to nic złego moim zdaniem, gorzej z burmistrzem którego jest to obowiązek.

  2. Nareszcie, w zgorzelcu jest plaga źle zrobionych zabiegów, a w Lubaniu ortopedia to jakaś farsa ludzie po zabiegach, po złamaniach muszą przechodzić reoperacje, koszmar xa nasze pieniadze. Facetowi zrobili w Zgorzelcu wyciecie woreczka, prosty zabieg i sasiad zmarł bo żółć zalała organizm, kolega aż w Poznaniu przechodził kolejny zabieg po też wycieciu woreczka, zostawili mu w przewodach kamienie, meczył się pół roku, przetykali mu w zgorzelcu to mało nie zszedl z tego swiata. Luban nie lepszy ortopedia np koszmar ludzie nóg nie moga wyprostowac po zwichnieciach, sąsiadka miała złamany nadgarstek tak złożyli że palców nie mogła 3 wyprostować i tak ja zostawili bo jak jej podiedział lekarz a co pani chce w tym wieku 80 lat miała teraz ma 99 i jest po drugim zabiegu i półrocznej rechabilitacji. Sasiad po zwykłym zwichnieciu nie może stanąć na nogę bo przecież gips nie potrzebny. Nikt mu nie powiedział ze ma osteoporozę i tak go zostawili. Porazka. I my to oplacamy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here