Nowy asfalt na drodze do Popielówka

4
683

Remont drogi do Popielówka został w ubiegłym roku przez władze Gminy Lubomierz zgłoszony do planu remontu dróg powiatowych.

 

Droga nr 2535D Lubomierz (ul. Sportowa) – Popielówek – Chmieleń ma długość 5,98 km, z czego nawierzchnię twardą posiada 4,5 km a pozostałe 1,48 km to droga gruntowa, która w Chmieleniu łączy się z drogą krajową nr 30. Niestety, jakość nawierzchni części utwardzonej, po której codziennie jeżdżą mieszkańcy pozostawia wiele do życzenia.

Władze Powiatu w u schyłku poprzedniej kadencji wyremontowany odcinek 685 m od strony Lubomierza w stronę Popielówka. W ubiegłym roku nowe władze zapewniły, iż będą się starać pozyskiwać środki na remonty kolejnych odcinków tej ważnej dla mieszkańców drogi.

Tak też się stało. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg na remont drugiego odcinka drogi z Lubomierza do Popielówka. Wcześniej władze Powiatu Lwóweckiego pozyskały częściowe dofinansowanie.

Prace ruszą zapewne jeszcze we wrześniu. Remont odbędzie się na odcinku od miejsca, w którym zakończył się pierwszy etap remontu do granicy lasu, czyli tuż za zakładem utylizacji odpadów IZERY.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here