Skontrolowali 42 pojazdy, w tym 27 motocyklistów. Efekt?

4
1791

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Dlatego wczoraj, 25 maja br. policjanci na terenie województwa dolnośląskiego, w tym policjanci lwóweckiej drogówki prowadzili działania pn. „Motocyklista”.

 

 

Działania miały na celu kontrolę przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących motocyklami, jak również innymi pojazdami. W szczególności w zakresie poruszania się z dopuszczalną prędkością celem dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Podczas wypadku praw fizyki nie oszukamy. Dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących, ale również do warunków panujących na drodze jest niezwykle istotnym elementem poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo.

 

 

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z lwóweckiej jednostki Policji na terenie powiatu lwóweckiego skontrolowali 42 pojazdów, w tym 14 motocykli. Policjanci ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez kierujących, głównie dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości.

Przypominamy kierowcom, przestrzegając przepisów ruchu drogowego dbamy o wspólne bezpieczeństwo na drodze.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here