Znikają zielone płuca centrum Lwówka Śląskiego

16
288

W piątek, 10 maja br. rozpoczęła się rozbiórka klombu w centrum Lwówka Śląskiego, zlokalizowanego pomiędzy fontanną Sukienników a budynkiem toalety publicznej i informacji turystycznej.

 

Dla jednych to znakomita wiadomość, dla innych miej radosna nowina. Opinie, co do klombu są w mieście podzielone. Jego miłościwy twierdzą, że dawał cień a zieleń “pochłaniała” spaliny inni tłumaczą, że był stary i brzydki.

Tak klomb wyglądał w 2017 roku

Jak udało nam się dowiedzieć od lwóweckich radnych rozpoczęte prace związane są z tegorocznym Latem Agatowym, podczas którego jak już informowaliśmy scena będzie rozłożona nie jak dotychczas to bywało a po przeciwnej stronie rynku, przy fontannie Sukienników. Zmiana ustawienia stoisk i sceny podczas LLA wymusiła likwidację klombu w znanej nam wszystkim formie.

Tak klomb wyglądał dziś

16 KOMENTARZE

  1. PRZED wojną było targowisko, zobaczcie na starych fotografiach i było pieknie, a te niby” zielone płuca” wcale uroku nie dodawały przy tych “zabytkowych blokach” chyba że pieskom które tam się załatwiały! Jestem ZA!!!

  2. Jak rozpoczynał się remont fontanny koło zakonu franciszkanów, to też był jazgot, że nie trzeba, że będzie źle, że szkoda kasy….a teraz mało wszyscy się nie posikają jak tam spacerują, tak im się podoba. Myślę, że tutaj też będzie ładnie. Trzymam kciuki. Nasze miasto pięknieje i oby tak było z każdą kolejną inwestycją.

  3. Fontanna owszem wyszla ładna ale niestety w upalny dzien napewno przy niej nie posiedzimy, bo wszystkie drzewa dookola zostały wyciete, klomb tez mozna cudnie zaprojektowac i na nowo zasadzic rosliny

  4. No wiecie co…. żeby w środku miasta nie było żadnego placu z zielenią???? Zapewne będzie wyłożone kostką, albo zaleją betonem…. to nazywa się dbanie o zdrowe powietrze w centrum, gdzie samochód jedzie za samochodem….. Ktoś najwyraźniej nie lubi koloru zielonego i woli wdychać truciznę zamiast powietrza……

  5. Bardzo dobry pomysł.
    Centrum miasta przywrócone do stanu przedwojennego będzie wiele lepiej służyło niż te pseudo płuca. Akurat zieleni na plantach wokoly miasta nie brakuje, w rynku też są drzewa zasadzone – wystarczy tylko pilnować bachory by nie niszczyły tego co zrobiono dla wszystkich

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here