Wielkanoc a rządowe ograniczenia

4
1115

Wierni Kościoła katolickiego zastanawiają się, jak będą wyglądać tegoroczne święta wielkanocne. Do 11 kwietnia w kościele może przebywać do pięciu wiernych, a od 12 kwietnia do kościoła będzie mogło wejść do 50 osób.

Jak informuje Diecezja Legnicka, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w poszczególnych mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć:

  • do dnia 11 kwietnia 2020 r. (sobota) – maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (według zarządzenia biskupa legnickiego msze święte są sprawowane bez udziału wiernych, z wyjątkiem usługujących, a także – nie więcej niż pięciu – osób upoważnionych przez Księdza Proboszcza, w pierwszej kolejności będą to osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną)
  • od dnia 12 kwietnia 2020 r. (Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego) do odwołania – maksymalnie 50 osób, wliczając w to uczestników i sprawujących posługę.

 

Warto także nadmienić, iż w tym roku z uwagi na ograniczenia wielkanocne pokarmy nie będą święcone w kościołach, lecz będzie można je pobłogosławić we własnym domu

4 KOMENTARZE

  1. No to się zacznie druga Hiszpania i po co to zniesienie obostrzenia ciekawe kto będzie liczył niech ich szlag trafi a tak było dobrze nie idę do kościoła

  2. Możemy tylko liczyć na ludzi i rozsądek, że ludzie zrozumią jakie to niebezpieczne.
    Nie tylko dla siebie ale też dla służby zdrowia.
    Po co bicie baw i chwalenie ich pracy jeśli z własnej głupoty zdecydujemy się ich narazić

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here