Znęcał się nad rodziną. Został tymczasowo aresztowany

0
579

3 kwietnia 2020 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy wobec mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który znęcał się nad swoją rodziną. 45-letni Zbigniew C. został zatrzymany 1 kwietnia 2020 roku. Jak ustalono, od września 2019 roku mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną, a także nad małoletnimi dziećmi. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury. Ponadto, mężczyzna groził żonie pozbawieniem życia, a także spaleniem wspólnego domu. 1 kwietnia 2020 roku, przy użyciu siekiery groził rodzinie niszcząc wyposażenie przy tym domu.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Zbigniew C. dopuścił się zarzucanego mu przestępstwa działając w warunkach recydywy. W 2017 roku został on bowiem skazany za znęcanie się nad żoną na karę w zawieszeniu, która następnie została zarządzona do wykonania. Mężczyzna odbywał karę w ramach dozoru elektronicznego.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Wskazano między innymi, że dalsze pozostawanie na wolności zagraża zdrowiu i życiu rodziny podejrzanego.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

 

-/ Prokuratura Okręgowa Jel. Góra /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here