A4 od Krzyżowej: trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny

0
2194
GDDKiA

Autostrada A4 zostanie rozbudowana w istniejącym śladzie do dwóch jezdni wyposażonych w trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny.

 

Poznaliśmy oferty w przetargu na kolejny fragment autostrady A4 obejmujący opracowanie Studium techniczno- ekonomiczno- środowiskowego z GDDKiA elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) i Programem funkcjonalno-użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinka od Krzyżowej do Legnicy.

Przetarg dotyczył opracowania dokumentacji projektowej dla budowy/rozbudowy autostrady A4 od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe. Wartości złożonych ofert wahają się od ok. 10,8 do 14,8 mln zł. Natomiast kwota, jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosi ok. 12,4 mln zł.

Otwarte oferty dotyczą ok. 36 km autostrady A4, która zostanie rozbudowana w istniejącym śladzie do dwóch jezdni wyposażonych w trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. Miejscami będzie to budowa nowej jezdni autostrady równolegle do jezdni istniejącej, a miejscami rozbudowa jezdni istniejącej. Warianty budowy/rozbudowy autostrady zostaną opracowane w ramach dokumentacji STEŚ-R.

-/GDDKiA/red/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here