Zatrzymali ponad 200 osób bez negatywnego wyniku testu

0
1009
fot. NOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry prowadzą w dalszym ciągu intensywne działania sanitarne na granicy z Czechami. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne na południowej granicy będzie jeszcze więcej patroli, a tym samym kontroli – od początku kwietnia – planowane jest wysłanie dodatkowo na granicę z Czechami kolejnych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

 

Działania sanitarne na granicy południowej Staż Graniczna prowadzi od miesiąca. Tylko w ostatnim tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Jeleniej Góry skontrolowali 3 587 osób wjeżdżających z Czech do Polski.

Ponad 200 osób nie było uprawnionych do zwolnienia z kwarantanny czyli np. nie posiadali negatywnego wyniku testu i z tego powodu osoby te zrezygnowały z dalszej podróży do Polski.

Na początku kwietnia do Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej – ma skierowanych kolejnych 30 funkcjonariuszy SG, którzy wspierać będą działania na południowej granicy. Będą to funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego OSG. Podczas ostatnich 10 dni Placówka Straży Granicznej w Jeleniej Górze realizowała zadania w zakresie kontroli sanitarnej angażując 278 funkcjonariuszy Straży Granicznej, których wspierało 85 policjantów.

-/NOSG/-

Wjeżdżasz do Polski idziesz na kwarantannę

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here