Wjeżdżasz do Polski idziesz na kwarantannę

1
3667
fot.: Straż Graniczna

Rząd zdecydował, żeby ujednolić zasady dot. kwarantanny, zarówno jeśli chodzi o transport drogą lądową jak i lotniczy. Dzielimy je na obszary Schengen i spoza Schengen.

 

Dla wszystkich ze strefy Schengen obowiązkowa będzie kwarantanna, ale będzie z niej zwalniał test z wynikiem negatywnym sprzed maksymalnie 48h. Po przyjeździe ze strefy Schengen będzie można zostać zwolnionym z kwarantanny. – wyjaśniał wiceminister Horała, który tłumaczył, iż dotyczy to każdego środka transportu, tak drogą lądową, jak i powierzą.

Jeśli chodzi o lądowe granice Polski sytuacja będzie wyglądała jak na granicy z Czechami i Słowacją – nie ma standardowej kontroli, ale będą na granicach patrole, które sprawdzą, czy przekraczający granice spełniają wymogi i posiadają aktualny test.

Natomiast w przypadku strefy non-Schengen z kwarantanny nie będzie zwalniał test wykonany przed przylotem. Każdy z tych 2. rodzajów podróżnych będzie miał możliwość wykonać test w Polsce i jeśli otrzyma wynik negatywny, to będzie zwolniony z kwarantanny – tłumaczył wiceminister podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here