Zaskakująca kwota w przetargu na remont sal teatralnych

3
838
zdjęcie poglądwoe

Niemal dwukrotnie więcej niż zarezerwowały w budżecie władze Lubomierza zawołała jedyna firma, która zgłosiła swój akces w przetargu.

 

W połowie maja informowaliśmy, iż władze Lubomierza przystępują do kolejnego ważnego remontu. Tym objęte mają być dwie sale teatralne wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu.

W ogłoszonym przez burmistrza przetargu mogliśmy przeczytać:

Obiekt będący przedmiotem opracowania to dwie sale teatralne, jedna na parterze, druga na piętrze znajdujące się we wschodniej części budynków Zespołu Klasztornego. Pomiędzy salami znajduje się uszkodzony od 2018 roku strop o konstrukcji mieszanej (stalowo- drewnianej).

W ramach robót budowlanych inwestor przewiduje wymianę stropu nad salą, wymiana tynków ściennych i uzupełnienie ubytków, wykończenie tapetami, montaż sufitów podwieszanych zgodnie z dokumentacją projektową, odrestaurowanie sufitów, montaż podłogi na scenie, wykonanie nowej drewnianej konstrukcji sceny i schodów, budowę ścianek oddzielających na scenie, okablowanie oraz instalacje elektryczne, instalację sygnalizacji pożaru, wykonanie stelaży teatralnych oraz montaż karniszy i zasłon (obszar sali, sceny i zaplecza).
Natomiast na pierwszym piętrze w ramach zadania wykonana ma zostać wymiana tynków ściennych i uzupełnienie ubytków, wykończenie tapetami, montaż sufitów podwieszanych zgodnie z dokumentacją projektową i montaż karniszy i zasłon (obszar sali, sceny i zaplecza).

Wczoraj poznaliśmy potencjalnego wykonawcę, jedyną firmę, która złożyła swoją ofertę w przetargu. Pochodząca z Torunia spółka, za remont zgodnie ze specyfikacją zawołała: 747.901,80 złotych. Burmistrz Lubomierza poinformował, iż na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 445.544,55 zł brutto.

Teraz albo w budżecie znajdzie się brakujące trzysta tysięcy, albo trzeba będzie unieważnić ten przetarg i ogłosić nowy – być może wówczas z nieco zmieniona specyfikacją. Na jaki krok zdecydują się w Lubomierzu, o tym z pewnością przekonamy się już wkrótce.

3 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem zrezygnować z inwestycji i przeznaczyć te pieniądze na remont mostu na głównej drodze lub mostków tore umożliwiają dojazd do posesji uszkodzonych we wsi Plawna. Tzw uliczka nasypali piasku i kamyków zostawili dziurę na drodze która też można było zasypać kamykami napewno było by bezpieczniejsze, piasek obsypany gdzie to wszystko przy pierwszym deszczu zmyje ws ystko. No cóż zrobione na sztukę, to tak jakby plunąć i przyklepać i będzie gitara, niech mają i się nie czepiają. W Lubomierz pieniądze pchane aby zewnątrz było ładnie bo turyści , śmieszny festiwal .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here