Zderzyły się dwa Volkswageny Golfy

10
2853

Ruch w miejscu zdarzenia, na Alei Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim odbywa się wahadłowo. Na miejscu jest policja.

 

Do zdarzenia doszło dwóch samochodów osobowych VW Golf doszło na skrzyżowaniu ulic Morcinka i Alei Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim. Na miejscu zespół ratownictwa medycznego oraz prowadząca czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia policja.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, iż do zderzana doszło kiedy kierowca srebrnego Golfa wyjeżdżając z posesji włączał się do ruchu.

W wyniku nie zachowania ostrożności podczas włączania się do ruchu kierujący VW uderzył w prawidłowo jadący samochód, którego kierowca w  wyniku zderzenia stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji i dodaje: “Jedna osoba trafiła do szpitala”.

10 KOMENTARZE

  • Takie procedury jeżeli są osoby poszkodowane. Po badaniach okaże się czy zdarzenie będzie zakwalifikowane jako wypadek, czy jako kolizja. Do tego momentu nie można na miejscu nic ruszyć.

 1. Kazdy doświadczony i logicznie myślący kierowca przyzna że skoro uderzenie w przód golfa 4 nie wychamowalo golfa 3, ani krawężnik a dopiero drzewo. To przyczyną była nadmierna prędkość, bądź źle ogumienie (wygląda jak letnie).
  Kolejne na co należy zwrócić uwagę jest to iż jest to w miejscu przejścia dla pieszych, a więc miejsca w którym należy zachować dodatkowa ostrożność. Widać też że to nie pierwsza przygoda golfa 3 skoro przód był w innym kolorze. Może tym razem znajdzie pod kolor.
  Na pierwszy rzut oka wymuszenie pierwszeństwa, a być może uniemozliwienie(być może powodu nadmiernej prędkości i złego ogumienia) dokończenia innemu uczestnikowi ruchu, manewru włączania się do ruchu.

 2. Dodam również iż błędem jest stwierdzenie
  “W wyniku nie zachowania ostrożności podczas włączania się do ruchu kierujący VW uderzył w prawidłowo jadący samochód, którego kierowca w wyniku zderzenia stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo”
  Ponieważ widać na zdjęciach wyraźnie iż to golf który skończył na drzewie uderzył w bok przodu srebrnego golfa. A nie srebrny golf w bok golfa bordowego.

 3. Jeden i drugi widać gruzy… Po mojemu ustawka, bądź w zależności od wieku kierujących, niestety nieszczęśliwy wypadek… Powrotu do zdrowia życzę, jak i rozwagi na drodze.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here