Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium

5
369
Zarząd Powiatu Lwóweckiego /fot.: 2018 rok. Lwówecki.info/

W piątek 14 czerwca 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim odbyła się XII sesja Rady Powiatu Lwóweckiego. Jej najważniejszym punktem było przedstawienie sprawozdania finansowego z wykonania budżetu Powiatu za rok 2018 i głosowanie nad absolutorium dla Zarządu.

Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego (w tym przypadku Zarządu Powiatu) w określonym przedziale czasowym. W sensie politycznym jest to również ocena działań podejmowanych przez Zarząd w okresie minionego roku.

W piątkowej sesji udział wzięło 17 radnych, czyli pełny skład rady. Radni po zapoznaniu się z pozytywnymi opiniami Komisji Rewizyjnej oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącymi wykonania budżetu, przystąpili do głosowania.

W głosowaniu 12 radnych opowiedziało się ZA udzieleniem absolutorium a 5 wstrzymało się od głosu. Nikt nie głosował PRZECIW.

ZA udzieleniem absolutorium głosowali radni: Małgorzata Szczepańska, Teresa Wachal, Bolesław Faściszewski, Zbigniew Grześków, Tadeusz Jagiełło, Iwona Kobierecka, Daniel Koko, Józef Stanisław Mrówka, Eugeniusz Ścigan, Zenon Zatchiej, Janina Zych, Wiesław Ziółkowski
Wstrzymali się radni: Jerzy Fidorów, Piotr Czembrowski, Helena Okulowska, Olga Sasin, Krystyna Piotrowicz.

Po zakończeniu głosowania głos zabrał Starosta Lwówecki Pan Daniel Koko, który złożył podziękowania dla całego wydziału finansowego za przygotowanie sprawozdania z wykonania budżetu i sprawozdania finansowego i za to, że pracownicy tego wydziału na czele ze Skarbnikiem Bogdanem Jurczakiem i Joanną Sady Naczelnik Wydziału Budżetu i Finansów przez cały czas czuwają nad prawidłowością finansów w Powiecie. Starosta złożył także podziękowania dla kolegów i koleżanek radnych w imieniu byłego i obecnego zarządu – W imieniu nas wszystkich dziękuje Państwu Radnym za udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu Lwóweckiego – dziękował Starosta Daniel Koko.

 

Poniżej pełna relacja z XII sesji Rady Powiatu Lwóweckiego

5 KOMENTARZE

  1. Do mieszkanki
    Ja uważam że ci radni co się wstrzymali od głosu to nie mają właśnie twarzy, bo albo jesteś za ,albo przeciw. Ci co się wstrzymują to są niezdecydowani.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here