Mundurowi na wzgórzach Radomickich

0
251

W dniach 17 – 18 czerwca 2019 roku grupa uczniów klasy pierwszej udała się na bardzo ciekawy biwak plenerowy, połączony z szkoleniem mundurowym.

Udaliśmy się w godzinach wieczornych w przepiękne miejsce na Wzgórzach Radomickich, z których znakomicie widać całą panoramę Karkonoszy.

Po przybyciu na miejsce, wszyscy sprawnie przystąpili do przygotowania obozowiska i już po godzinie mieliśmy wszystko gotowe i zaczęliśmy piec kiełbaski przy ognisku.

Mogliśmy oglądnąć przepiękny zachód słońca, a rano przepiękny wschód słońca. Wszyscy dzielnie wytrwali przy ognisku do godziny 5 rano. Później krótka drzemka i śniadanko na świeżym powietrzu.

Od godziny 8 rano przystąpiliśmy do zajęć wojskowych. Młodzież została zapoznana z zasadami bhp podczas strzelania i rzutu granatem. Następnie ćwiczyliśmy różne postawy strzeleckie i strzelanie z broni krótkiej i broni długiej pneumatycznej (strzelano z różnych odległości). Rzucaliśmy granatem do celu i na odległość.

Po kilkugodzinnych zajęciach sprawnie ogarnęliśmy całe obozowisko i udaliśmy się do Pilchowic, aby zwiedzić Zaporę Pilchowicką.

Był to świetny wyjazd z Wspaniałą grupą młodzieży, która stanęła na wysokości zadania. We wrześniu planujemy kolejne zajęcia plenerowe z noclegiem pod namiotami.

Podziękowania dla Panów: aspiranta Pawła Jaworskiego i majora Jana Kędziory za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.

Adam Dymitroca, ZSE-T Rakowice Wielkie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here