Wysokie mandaty „sypią się” w powiecie lwóweckim

19
5055

Ci, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, od niedawna muszą liczyć się z nowym taryfikatorem mandatów karnych. W powiecie lwóweckim policjanci co raz częściej nakładają na popełniających wykroczenia czterocyfrowe sumy kar. Najwyższy mandat wyniósł 1500 złotych.

 

Od początku nowego roku wzrosły kwoty mandatów karnych, które służby mogą nakładać za wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. W powiecie lwóweckim posypały się pierwsze czterocyfrowe kary.

Kilku kierowców z ciężkim pedałem gazu otrzymało mandaty w wysokości od 800 do 1500 złotych. Część kierowców policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami w wysokości od 1020 do 1500 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Najwyższy mandat podczas minionego weekendu został nałożony na kierującą, która poruszała się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i wynosił 1500 złotych.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

19 KOMENTARZE

 1. Brawo tak trzymać . Jeszcze należy karać tych co zostawiają swoje samochody na trawnikach i miejscach gdzie nie ma przejścia dla pieszych bo jest wąsko.

 2. Do tych co placza nad wysokością mandatow: ale co tu płakać? Jeździć zgodnie z przepisami to nie będzie mandatów! Proste? Tylko polscy kierowcy w swych rewelacyjnych maszynach mają rozbuchane ego i chcą światu pokazać jacy z nich gieroje (i nie mam na myśli jedynie mężczyzn)

 3. Brak przeglądu nie oznacza z automatu auta niedopuszczonego do ruchu!

  Pojazd:
  – odpowiada warunkom technicznym określonym w art. 66. prd
  – jest zarejestrowany (wydany dokument potwierdzający, czyli dowód rejestracyjny)
  – jest zaopatrzony w zalegalizowane tablice rejestracyjne
  – jest zaopatrzony w zalegalizowaną nalepkę kontrolną
  Po spełnieniu tych czterech warunków łącznie pojazd zostaje uznany za dopuszczony do ruchu.

 4. Zatem mandat z artykułu 94 paragraf 2 Kodeksu Wykroczeń jest błędny, jak dostaniecie taki to wpierw się przyjrzyjcie na co się pies powołuje i nie przyjmujcie bo to zła kwalifikacja.

 5. Dlaczego nie minimum 1500 zł? Warto wiedzieć!
  Niekiedy policjanci, źle interpretując przepisy, mogą wypisać mandat nie w związku z art. 81, lecz w związku z art. 94 mówiącym o poruszaniu się pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu. Główną różnicą pomiędzy tymi artykułami jest to, że kara za naruszenie w związku z art. 94 jest zagrożona grzywną nie mniejszą niż 1500 zł, a nie — jak w przypadku art. 97 — do 3000 zł.

  Dlaczego takiego mandatu nie warto przyjmować? Ponieważ brak ważnego okresowego badania technicznego nie oznacza braku dopuszczenia do ruchu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here