Szczęśliwy finał poszukiwań

0
1036
fot.: Policja Lwówek Śląski

64- letni mężczyzna z zaburzeniami chorobowymi schizofrenii, w klapkach oraz koszulce z krótkim rękawem oddalił się od rodziny w nieznanym kierunku.

 

W niedzielę, 5 grudnia, około godziny 17.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał informacje, że w okolicach miejscowości Proszowa 64- letni mężczyzna z zaburzeniami chorobowymi schizofrenii, w klapkach oraz koszulce z krótkim rękawem oddalił się od rodziny w nieznanym kierunku.

Natychmiast podjęto działa poszukiwawcze, w które oprócz policjantów włączyli się strażacy z PSP Lwówek Śląski oraz OSP Proszowa, OSP Przecznica, OSP Mirsk, OSP Rębiszów i GPR OSP Bogatynia z psami poszukiwawczymi.

Jak tłumaczy lwówecka policja, w trakcie poszukiwań jeden z mieszkańców poinformował mundurowych, iż widział zaginionego i wskazał kierunek. Grupa policjantów z gryfowskiego komisariatu ruszyła w kierunku gór w stronę Świeradowa- Zdroju, gdzie w pewnym momencie na szlaku, na śniegu odnalazła ślady obuwia.

Około godziny 23.30, po około 6 godzinach, zaginiony został odnaleziony w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Świeradów- Zdrój. Mężczyzna był wyziębiony i zdezorientowany. Trafił pod opiekę medyków.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here