Lwówek Śląski: Problemy z parkowaniem?

17
1761

Niczym w niekończącej się opowieści w Lwówku Śląskim mieszkańcy codziennie borykają się z problem parkowania. Narzekają kierowcy, narzekają piesi.

 

W teorii do pieszych powinny należeć chodniki a do samochodów jezdnie. Niemniej na naszych ulicach niczym w epoce kamienia łupanego toczy się walka o to, kto komu więcej z jego terytorium zagarnie. Piesi spacerują ulicami, a kierowcy parkują swoje pojazdy na chodnika uniemożliwiając przejście.

Ten problem szczególnie mocno jest widoczny na ulicach Lwówka Śląskiego, gdzie bez trudu można w centrum miasta znaleźć pojazdy, które czy to celowo, czy zupełnie przypadkiem pozostawione zostały na chodnych.

Takie oto zdjęcia z ulicy Kościelnej w Lwówku Śląskim nadesłała nam czytelniczka zwracając uwagę na problem, z którym najwyraźniej władze sobie nie radzą.

17 KOMENTARZE

  1. A ja się pytam po raz kolejny:gdzie jest i czym się zajmuje Policja i SM ??W innych cywilizowanych krajach po pierwsze takie rzeczy nie mają miejsca , a jak już mają,to kierowcy doskonale wiedzą ile to ich kosztuje takie parkowanie na całej szerokości chodnika.

  2. Zamiast wysyłać zdjęcia trzeba było zadzwonić do straży miejskiej i zgłosić. Zdjęcie tam wysłać z prośbą o interwencję. Rozumiem zaparkować na parkingu – też mi się zdarzy z powodu braku miejsc parkingowych, ale zawsze staram się zostawić auto tak, aby nie utrudniać przejścia i przejazdu. Za takie parkowanie jak na foto – mandat i tyle.

  3. Tam i tak ludzie chodzą cala szerokością ulicy więc nie wiem w czym problem ale ostatnio wasza redakcja przyczepia się o to parkowanie nawet straży miejskiej bo przyjechali pod komisariat policji…..

  4. Ludzie wszędzie jest ten sam problem czy to Lwówek czy Bolesławiec czy inne miasto zawsze i wszędzie jest ten sam problem z parkowaniem. Także ja nie widzę problemów znowu czepianie się przecież Lwówka się nie powiększy ludzie

  5. pretensje można mieć wyłącznie do władz miasta, spółdzielni mieszkaniowych itd. Najpierw parkingi trzeba zrobić, potem mozna karać. Jak mieszkaniec nie ma gdzie stanąć to co ma zrobić z autem?? gdzie zaparkować?w brunowie??

  6. Zlikwidować tą Straż Wiejską!! w Świeradowie mądry burmistrz zlikwidował, a przy tym jakie oszczędnoiści zyskał. No tak, unas nie da rady bo kto będzie woził Panią Szczęsną. Potrzebny woźnica jak nic. Ile gmina wydaje na naszych strażników? Ile za to można by dziur wyremontować.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here