Wypadek z udziałem cysterny. Trzy osoby w szpitalu

0
1976

Na 68 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zgorzelca doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych i ciężarowej cysterny. Ale to nie wszystko.

 

W niedzielę około godziny 23:18 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na autostradzie a4. O zdarzeniu do którego doszło w pobliżu 68 km w kierunku Zgorzelca informuje dziś Złotoryja 112:

„Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że 2 pojazdy znajdują się na lewym pasie, a 100 m dalej na prawym poboczu stoi uszkodzona cysterna i 2 kolejne pojazdy. W sumie w zdarzeniu drogowym uczestniczyło 4 pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Strażacy natychmiast przystąpili do działań, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oraz zabezpieczeniu płynów eksploatacyjnych przed dalszym rozpowszechnianiem.” – piszą strażacy i dodają:

“W czasie działań ratowniczych, około 100m od miejsca zdarzenia doszło do kolejnego zdarzenia. Obywatelka Czech nie zdążyła wyhamować swoim mercedesem i uderzyła w tył Fiata. Na szczęście nikomu nic się nie stało.”

Na miejscu zdarzenia działały dwa zastępy z JRG Złotoryja, OSP Zagrodno, policja, dwa zespoły ratownictwa medycznego. Poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały przetransportowane do szpitala w Legnicy. Ruch odbywał się jednym pasem, przyczyny zdarzenia ustala złotoryjska policja.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here