Areszt za nielegalne posiadanie amunicji oraz istotnych elementów broni palnej

0
1309
fot.: Policja Lwówek Śląski

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim na wniosek Policji, do którego przychyliła się Prokuratura, zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec mieszkańca Wlenia zatrzymanego przez lwóweckich policjantów. Mężczyzna podejrzany jest między innymi o posiadanie elementów broni palnej i amunicji.

 

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które Dyżurny lwóweckiej jednostki Policji otrzymał 28 grudnia 2021 roku. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pijany, agresywny mężczyzna grozi swojej rodzinie trzymając w dłoni nóż.

Zgłoszenie potwierdzili policjanci wysłani natychmiast na miejsce zdarzenia. Chwilę później 49-letni mężczyzna był już w rękach policjantów. Podczas przeszukania, przy zatrzymanym mundurowi znaleźli amunicję.

Kolejne czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego doprowadziły do ujawnienia, w miejscu zamieszkania 49- latka, istotnych elementów automatycznego karabinu maszynowego oraz 38 sztuk różnego rodzaju amunicji.

31 grudnia 2021 roku na wniosek Policji, do którego przychyliła się Prokuratura, lwówecki Sąd Rejonowy zastosował wobec mieszkańca Wlenia środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratami.

Za posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here