Wypadek w Krzewiu Wielkim

9
278

Kierujący samochodem dostawczym marki Peugeot najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości przez poprzedzającym go pojazdem i w momencie kiedy tamten zwolnił kierowca Peugeota nie zdążył wyhamować i uderzył w niego (samochód marki Skoda na niemieckich numerach rejestracyjnych). Kierujący Skodą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w BMW na brytyjskich numerach rejestracyjnych.

 

W wyniku zdarzenia ranni zostali podróżujący Skodą obywatele Niemiec.

 

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 10. w poniedziałek, 12 sierpnia 2019 roku na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Krzewie Wielkie. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Lwówek Śląski, OSP Gryfów Śląski, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Droga nadal jest zablokowana. Policja wytyczyła objazdy przez Proszówkę. Na miejscu pracują jeszcze policyjna technicy, którzy ustalają okoliczności zdarzenia.

Zdarzenie zakwalifikowane będzie jako wypadek drogowy.

9 KOMENTARZE

  1. Tam ciągle są wypadki i kolizje drogowe. Nagminnie kierowcy jadący od strony Świeradowa wymuszą pierwszeństwo przejazdu osobą wyjeżdżającym od strony Radoniowa nie wspomnę już o “siedzeniu na ogonie”.

  2. Ludzie co wy piszecie jakie rondo???? Przecież tam jest pas do skrętu na swieradow tak samo jak do skrętu na lubomierz to że pajac nie zachował odległości to inna sprawa i nie ma co szukać winy w budowie skrzyżowania …

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here