Prowadził samochód mimo, iż miał zatrzymane prawo jazdy

1
904
fot. archiw Policja Lwówek Śląski

Policjanci z lwóweckiej drogówki zatrzymali do kontroli 56-latka, który bez uprawnień kierował osobową Toyotą. Okazało się, że w marcu bieżącego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

 

W piątkowe przedpołudnie (28.05) policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Pasiecznik. W związku z przekroczeniem prędkości o 21 km/h zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota. W trakcie sprawdzania okazało się, że 56- letni kierujący z Jeleniej Góry w marcu br. stracił prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Do odzyskania uprawnień brakowało mu zaledwie kilkunastu dni. Teraz 56-latek będzie miał wydłużony okres zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here