Wypadek podczas prac polowych. Rolnik trafił do szpitala

1
2823
zdjęcie poglądowe, fot. Lwówecki.info

Pośpiech, rutyna, zmęczenie, ale też niewiedza i lekkomyślność, to najczęstsze przyczyny wypadków w rolnictwie. Niestety, niektóre z tych wypadków kończą się kalectwem, a niekiedy nawet śmiercią.

 

Do kolejnego wypadku podczas prac na roli doszło w czwartek, 9 września 2021 roku w Marczowie koło Wlenia. Zgłoszenie do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęło tuż przed południem. Na miejsce natychmiast udali się strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jak się okazało mężczyzna podczas obsługi maszyny (siewnika) tak włożył do niej rękę, iż jeden z prętów przebił mu część dłoni uniemożliwiając jej wyjęcie. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu przecięli pręt. Poszkodowany rolnik wraz z fragmentem metalu w dłoni trafił do szpitala. Dopiero w szpitalu pręt został wyjęty a rana zaszyta.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy regularnie apelują do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych. Przypominają, iż nic nie jest w stanie zastąpić zdrowego rozsądku.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here