Akt wandalizmu na cmentarzu komunalnym

5
2441

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał informację o dewastacji na cmentarzu komunalnym w Lwówku Śląskim. Zgłaszający zdarzenie informował, iż z terenu cmentarza dochodzą dźwięki tłuczonego szkła.

 

Do zdarzenia doszło w piątek (3.12) tuż przed północą. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Policjanci sprawdzili wskazane miejsce, gdzie natrafili na pobite, porozrzucane znicze. Jednak sprawców już tam nie było.

Na szczęście oprócz porozbijanych zniczy nie stwierdzono większych strat. Płyty nagrobne nie zostały uszkodzone.

To kolejny w ostatnim czasie akt wandalizmu na terenie Lwówka Śląskiego. Jak już redakcja Lwówecki.info informowała w nocy z 1/2 listopada wymalowany został pomnik papieża Jana Pawła II i skradziono pastorał. Po niespełna miesiącu policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. – 25- latek nie potrafił w sposób logiczny wyjaśnić, dlaczego dokonał tego czynu. – tłumaczyła po jego zatrzymaniu oficer prasowa lwóweckiej policji.

Dziś policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie aktu wandalizmu na cmentarzu komunalnym. Jeśli posiadacie informacje o sprawcach przekażcie je policji dzwoniąc anonimowo pod numer telefonu 112.

5 KOMENTARZE

  1. Nie ma co się dziwić . Policyjnych patroli jak na lekarstwo. Często widać grupki młodych zbierających się w parku lub w okolicach murów obronnych. Głośna muzyka z głośników wulgaryzmy i nikt nie reaguje. Straż Miejska pracuje od 7 do 15. Policja się wyprowadziła na wylotówkę z miasta . Monitoring jest ale obsługiwany od 7 do 15 . To co się dziwić , za chwilę będzie więcej takich problemów.

    • Mieszkańcu a gdzie jest twój twoja córka, syn, wnuczka itd.. Oczywiście parafrazuję bez urazy lecz najpierw zacznijmy od swojego najbliższego otoczenia a nie zwalajmy na nieudolność służb porządkowych

  2. Często słychać komentarze odnosnie innych miejscowości, że patologia, stan umysłu, może warto pochylić się nad swoją miejscowością i dostrzec, że u Was tak samo jak w Gryfowie, Lubomierzu, Mirsku, Czy Uboczu mieszka tak zwana patologia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here