Wycięli blisko 300 drzew. Grozi im do 5 lat więzienia

8
2761

Złodzieje wykorzystują kryzys energetyczny do szybkiego wzbogacenia się. Trzech mężczyzn w ciągu dwóch tygodni wycięło blisko 300 drzew. Część łupu zdążyli sprzedać.

 

 

 

Kryzys energetyczny, brak węgla na składach i zbliżająca się zima zmusza wielu Polaków do szukania alternatywnych źródeł ogrzewania. Zamiast węgla zmuszeni są szukania drewna. Jednak z tym też nie jest łatwo. Popyt i wyższą niż jeszcze w ubiegłym roku cenę wykorzystują złodzieje, do szybkiego i wydawałoby się łatwego wzbogacenia się. Tak w ostatnim czasie postanowili dorobić się trzej mieszkańcy Nowogrodźca.

„Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu otrzymali zgłoszenie o wycince około 100 drzew z terenu prywatnej działki. W trakcie czynności na miejscu okazało się, że w ciągu dwóch tygodni zostało wyciętych aż 268 drzew. Straty zostały wycenione na blisko 40 tysięcy złotych.” – tłumaczy aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Mężczyźni na przełomie września i października kilka razy przyjeżdżali na miejsce wycinki busem, należącym do jednego z nich i przy pomocowych przywiezionych pił dokonywali wycinki drzew. Następnie cięli swój łup na mniejsze kawałki i przewozili na swoje podwórka. Część drewna podejrzani zostawili dla siebie a część sprzedali. Na posesjach oraz w budynkach gospodarczych użytkowanych przez sprawców funkcjonariusze zabezpieczyli mienie pochodzące z przestępstwa.

 

“Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 32 do 41 lat mieszkających w pobliżu miejsca, gdzie doszło do przestępstwa. Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.” – dodaje policjantka


8 KOMENTARZE

 1. Ty borsuk a ty masz coś chyba nie tak z deklem ciekawe jakby to Ciebie okradli zaraz byś mordę darł czemu nikt nie łapie złodzieja a może to Ty jesteś jednym z tych trzech.

 2. A kiedy dzielna milicja weźmie się za polski nierząd? Chyba wszyscy już wiedzą jak bardzo antypolska politykę prowadzą Morawietzky z resztą ministrów. Bo co sądzić o władzach które
  Zamykają szpitale jak panuje zaraza
  Dodrukowują pieniądze w imię walki z inflacją
  Eksportują węgiel kiedy nie ma go dla Polaków (a to nie jest ich węgiel, tylko nasz, Polaków)
  Oddają czołgi strasząc nas inwazja Rosjan
  Podnoszą ceny prądu i paliwa również w imię walki z inflacją…
  Ale wiecie co? Nie oni są winni, tylko ubodzy umysłowo ludzie, którzy na nich głosowali!

 3. do pasozyt, zobacz na inflacje w Niemczech, zobacz na ceny paliw w Europie( stawki za baryłkę są dla wszystkich takie same) skok procentowy!
  Można tak wyliczać i wyliczać , sztucznie wywołany kryzys węglowy ( to akurat zasługa wszystkich złodziejskich polityków AWS , SLD ,PIS ,PO,WSZYSTKICH KTORZY BYLI PO 1989 R przy korycie !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here