Kierował pomimo dożywotniego zakazu. Był pod wpływem narkotyków

0
1216

Policjanci z Gryfowa Śląskiego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jak się okazało po sprawdzeniu miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi znaleźli przy nim też narkotyki. 30-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego usłyszał już zarzuty, za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

 

15 października br. ok godziny 10.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 30- latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie mężczyzny. Podczas kontroli, w odzieży mężczyzny policjanci ujawnili woreczek z suszem. Narkotester potwierdził, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto mieszkaniec powiatu lwóweckiego został przebadany na zawartość środków odurzających z wynikiem pozytywnym.

W toku dalszych czynności policjanci przedstawili zarzut posiadania narkotyków mężczyźnie oraz kierowania pojazdem pomimo zakazu i pod wpływem środków odurzających. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw, za które już wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here