Gotowi na przyjęcie uchodźców

2
2592

Już parę dni temu dotarli do nas pierwsi uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy. Ile miejsc jest dla nich zapewnionych?

 

Starosta Lwówecki poinformował, o tym że samorządy z terenu powiatu lwóweckiego organizują miejsca kwaterunkowe dla uchodźców z Ukrainy.

„Na dzień dzisiejszy powiat lwówecki wraz ze wszystkimi gminami jest gotowy na przyjęcie około 150 osób.” – czytamy w komunikacie.

Liczba ta nie obejmuje miejsc kwaterunkowych zadeklarowanych przez osoby prywatne a jedynie te wskazany przez poszczególne gminy. Sporo z tych miejsc zostało wygospodarowanych także w ZSE-T w Rakowicach Wielkich, szkole podległej Powiatowi Lwóweckiemu.

Baza tych miejsc na bieżąco ulega zmianie. Cały czas organizowane są koleje miejsca kwaterunkowe. Ponadto każdy, kto chciałby pomóc i przyjąć uchodźców taką gotowość powinien zgłaszać bezpośrednio do urzędów gmin.

2 KOMENTARZE

  1. Popieram pomuzmy .ale dla czego pan Krokosz czy pan Szawlowski ma inne zdanie dla naszych Polaków z Lwówka wysyła rodzinę z dziećmi co mieli 4osobowa rodzina co remont zrobiła z 2ppkoje na 1pokoj bo budynek niby idzie na rozbiórkę druga rodzina 4osoby dostaje 2pokoje szkoda żal do pani BURMISTRZ woli wyrobić sobie renomę .hehe renoma rudy lis . A co się dzieje z Jaskiewicza 6@@@ zamiana @@@zmienic wyzucic .ps.panie Szawlowski zadzil pan w Szklarskiej Porębie a nie poradził w Lwówku Śląskim

  2. Gmina chyba ma zamiar w końcu się włączyć w działania. Podobno ma zamiar delegować panią Edytkę od promocji do rozdawania cukierków ukraińskim dzieciom na granicy. Wprawdzie im to nie pomoże, ale ustrzeże gminę przed tym, co wyrabia lokalnie i na skalę ogólnopolską

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here