Wsiadł na rower “po piwie”. Zapłaci 2,5 tys. zł mandatu!

5
1625

Od 1 stycznia 2022 roku w życie weszła znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany w Kodeksie Wykroczeń. Dotkliwsze restrykcje grożą m.in. nietrzeźwym czy przekraczającym prędkość. 63- latek z Gryfowa Śląskiego wsiadł na jednoślad, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Za takie wykroczenie grozi grzywna nie niższa niż 2500 złotych.

 

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły surowsze kary m.in. za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Przekonać się o tym może rowerzysta zatrzymany przez gryfowskich policjantów 4 stycznia w Gryfowie Śląskim. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. W związku ze zmianą taryfikatora, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku mężczyźnie grozi grzywna nie niższa niż 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy jednocześnie, że poruszanie się pod wpływem alkoholu jednośladem po drodze stanowi zagrożenie zdrowia a nawet życia.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here