Ślub w balonie 1.300 metrów nad Lubomierzem

9
2052
zdjęcia: Wyprawa Balonem - Balloon Expedition

Nad wodą o zachodzie słońca, na górskim szczycie, czy w murach romantycznego pałacyku? Zmiany w ustawie Prawo o aktach stanu cywilnego, jakie weszły w życie w 2015 roku spowodowały, że liczba małżeństw zawieranych w oryginalnych miejscach z roku na rok rośnie. Młodzi coraz częściej z fantazją podchodzą do tej uroczystości i wybierają nietuzinkowe miejsca.

O jednej z takich wyjątkowych uroczystości mówią nam Pan Adam Skrzydłowski – Zastępca Burmistrza Lubomierza i Pani Anna Sztuba – kierownik lubomierskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

 

USC Lubomierz

Pani Paulina i Pan Patryk Jeleniej Góry zamarzyli sobie, aby związek małżeński zawrzeć wysoko nad ziemią w napełnionym gorącym powietrzem balonie. Młodzi marzyli o chmurach, ale w rzeczywistości mocno stąpali po ziemi i swoje pragnienia postanowili wcielić w życie. Znalezienie firmy baloniarskiej w naszym kraju nie należy do specjalnie trudnych zadań, natomiast znalezienie i przekonanie urzędnika urzędu stanu cywilnego do takiej podróży może okazać się sporym wyzwaniem, bo nie każdy ma odwagę, żeby wznieść się wysoko na ziemię.

Młodzi dotarli do Lubomierza. Dla Pani kierownik tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego takie wyzwanie nie stanowiło wielkiego problemu. Jak tłumaczy nam Pani Anna Sztuba zawsze chciała zobaczyć świat z perspektywy balonowego kosza, ale nigdy ku temu nie nadarzała się okazja. Los chciał, że w lubomierskim USC pragnienia młodej pary spotkały się ze skrywanymi marzeniami Pani kierownik.

Ślub w balonie

W piątek, 28 czerwca 2019 roku na boisku przy szkole w Lubomierzu stawili się pełni entuzjazmu Młodzi – Pani Paulina w pięknej białej sukni i Pan Patryk w gustownym garniturze. Przyjechali wraz ze świadkami. Po chwili przybyła także Pani kierownik. Nie zabrakło także obsługujących uroczystość fotografów. Na wszystkich już czekała firma baloniarska.

Pogoda była idealna, świeciło słońce, wiatr lekko powiewał. Start odbył się bardzo spokojne. Jednak żeby móc się wznieść Młodzi musieli pomóc w przygotowaniu balonu. Wspólna droga przez życia miała rozpocząć się od jego wspólnego rozkładania. Pani Paulina i Pan Patryk nie mieli z tym większego problemu i po chwili balon napełnił się gorącym powietrzem. Na jego pokładzie znalazło się 7 pasażerów: Młoda Para, świadkowie, kierownik USC, fotograf i pilot.

Gdy tylko balon się uniósł rozpoczęła się ceremonia ślubna.

1.300 metrów nad Lubomierzem

To właśnie na wysokości 1.300 metrów nad miastem Lubomierz Pani Paulina i Pan Patryk w obecności świadków złożyli oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński, wymienili obrączki i podpisali dokumenty. Ślubu udzieliła Pani Anna Sztuba – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lubomierzu. Następnie wszyscy pasażerowie złożyli Młodej Parze życzenia i dla uczczenia tej wyjątkowej chwili wypili symboliczną lampkę szampana.

Sama uroczystość zawarcia związku małżeńskiego trwała zaledwie kilka minut. Państwo Młodzi złożyli oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński przyrzekając, że uczynią wszystko by ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe – wspomina nam Pani Anna Sztuba, która dodaje, iż po ceremonii wszyscy skupili się na podziwianiu przepięknych widoków. Zapytana o wrażenia z przelotu Pani kierownik USC w Lubomierzu mówi, że były niesamowite. – Jestem szczerze zachwycona, coś pięknego, polecam każdemu – dodaje Pani Anna Sztuba.

Cały lot trwał nieco ponad godzinę. Balon tuż przed zachodem słońca wylądował na uroczej polanie w Siedlęcinie. Na miejscu czekali już goście, drobny poczęstunek i szampan.

Wyjątkowy ślub w Lubomierzu

Ślub w balonie to pierwsza taka uroczystość na naszym terenie. Pani kierownik lubomierskiego Urzędu Stanu Cywilnego zapewnia, że wyzwania motywują ją do działania i wraz z przełożonym Burmistrzem Lubomierza Panem Markiem Chrabąszczem zachęcają wszystkie młode pary, żeby w związek małżeński wstępowali właśnie w Lubomierzu, bez względu czy to w sali ślubów tutejszego urzędu, czy w plenerze. A jak wiemy pięknych miejsc w okolicy Lubomierza nie brakuje, tym bardziej, iż obowiązujące prawo sprzyja takim wyborom.

Jak Wam podoba się pomysł podniebnego ślubu? Może macie jakieś inne ciekawe propozycje?

zdjęcia dzięki uprzejmości USC Lubomierz
wykonane przez firmę: Wyprawa Balonem – Balloon Expedition

czytaj także:

Balony nad Gryfowem i Lubomierzem

9 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here