Siłowo weszli do mieszkania. Kobieta już nie żyła

1
6033
zdjęcie poglądowe

Po raz kolejny to sąsiedzi zaniepokojeni brakiem kontaktu z sąsiadką powiadamiają służby. Niestety, tym razem na pomoc było już za późno.

 

 

Wiele starszych osób doświadcza wyzwań związanych z samotnością, izolacją społeczną i ograniczeniami zdrowotnymi. W takich sytuacjach wsparcie i pomoc ze strony sąsiadów może okazać się niezastąpione. Seniorzy cierpią na różne schorzenia mogą też doświadczać nagłych pogorszeń stanu zdrowia. W takich sytuacjach awaryjnych to sąsiedzka pomoc odgrywa kluczową rolę. Sąsiedzi, którzy są świadomi potrzeb seniorów, mogą szybko zareagować na niepokojące sygnały i wezwać pomoc medyczną.

Niestety, czasami i najlepszy kontakt z sąsiadami nie jest w stanie zapobiec dramatowi.

Przed południem we wtorek, 18 lipca 2023 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o mężczyzny, który był zaniepokojony brakiem kontaktu z sąsiadką. Na miejsce, do jednego z mieszkań w Lwówku Śląskim natychmiast dysponowano patrol policji.

 

 

Jednak stukanie do drzwi przez mundurowych nie przyniosło pozytywnego efektu. Seniorka nie otwierała. O wsparcie poproszono strażaków z PSP w Lwówku Śląskim, którzy siłowe weszli do mieszkania.

Niestety, na pomoc dla seniorki było już za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 88- letniej kobiety. Jednocześnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. W związku z czym ciało kobiety przekazano rodzinie.

1 KOMENTARZ

  1. Niekiedy Sąsiedzi Są Głusi i Ślepi, aby tylko spokojnie Sobie żyć, bezstresowo i dlatego moim zdaniem brakuje odpowiednich służb które by sprawdzały chociaż raz na miesiąc do Takich Starszych Ludzi, do Inwalidów czy czasami Im się nie dzieje krzywda, do Biedniejszych domów gdzie Są Dzieci, uważam że to by mogło zapobiec wielu cierpieniom i tragedią.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here