Wolontariusze wyruszyli w teren

0
794
Sztab WOŚP Świeradów- Zdrój

Od wczesnych godzin porannych na terenie Świeradowa- Zdroju można spotkać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Nawet tak ekstremalne warunki pogodowe, z jakimi mamy do czynienia w niedzielę 30 stycznia 2022 roku nie są w stanie powstrzymać ludzi, którym od lat na sercu leży pomaganie innym.

W tym roku Orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Każdego roku w Polsce na oddziałach okulistyki dziecięcej leczonych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Poza pogorszaniem się ostrości wzroku najczęstszymi problemami, z jakimi mali pacjenci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są jaskra, zaćma oraz różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Tylko w 2019 roku przeprowadzono blisko 650 operacji, z czego ponad 25% było operacjami guzów. Biorąc to wszystko pod uwagę, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała się swój jubileuszowy – 30. Finał poświęcić zagadnieniom okulistyki dziecięcej. – tłumaczył Jurek Owsiak.

Wolontariuszy WOŚP nie zabraknie dziś na ulicach Świeradowa- Zdroju. Blisko 30 osobowa ekipa z puszkami do tego licytacje, … Więcej o atrakcjach WOŚP w Świeradowie- Zdroju i całym regionie znajdziecie tutaj.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here