30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku

4
849

Podczas dotychczasowych 29 finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 MLD PLN.

 

Na koncie tegorocznego finału mamy już blisko 28 milionów zł (stan na 26 stycznia 2022 roku)! A to dopiero początek. Przed nami wielkie wydarzenie. Ruch gorących serc, który przez lata urósł do niewyobrażalnych rozmiarów i którego żadna siła nie jest w stanie powstrzymać. Jak niejednokrotnie zapewniał wielki dyrygent tej orkiestry będzie ona grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Tegoroczny odbędzie się już 30 stycznia. Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.” – wskazuje Jurek Owsiak.

WOŚP, to zbiórka, którą wspiera 120 000 wolontariuszy nie tylko w Polsce, ale i za granicą, w tym roku świętować będzie swoje trzydziestolecie. Pierwszy Finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku, a jego tematem były choroby serca najmłodszych pacjentów. Wówczas zebrano 3.773.443,38 PLN. Każdy kolejny finał wiązał się z rosnącym zaangażowaniem społecznym, o przekładało się także na wynik finansowy. W roku ubiegłym podczas 29. Finału WOŚP zebranych zostało 210.813.830,10 PLN.

29. Finał WOŚP w regionie

W roku ubiegłym podczas 29. Finału WOŚP tylko w naszym regionie udało się zebrać 120 tysięcy złotych. Najwięcej zebrali w Świeradowie- Zdroju, gdzie wstępne podsumowanie dało ponad 51 tysięcy złotych. W samym powiecie lwóweckim najwięcej po raz kolejny zebrał Gryfów Śląski – ponad 26 tysięcy złotych. Więcej o wynikach 29. Finału WOŚP.

Gdzie w tym roku zagra WOŚP?

W każdej z gmin regionu znaleźć możemy sztaby. Te przygotowały szereg atrakcji. Puszki możemy dostępne są w sklepach, na stacjach paliw, a w niedzielę w miastach i na wioskach będzie można spotkać wolontariuszy. Do tego koncerty, pierwsza pomoc, amerykańskie samochody, motocykliści, lokalne smakołyki …

nr: 936 – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim
nr: 5972 – Lubomierskie Centrum Kultury
nr: 6580 – Ochotnicza Straż Pożarna w Płóczkach Górnych
nr: 3937 – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirsku (program)
nr: 4102 – Miejska Biblioteka Publiczna “Izerka” Świeradów Zdrój. (program)
nr: 4495 – Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here