Ślisko, bardzo ślisko, Lwówek Śląski

8
2849
zdjęcia nadesłane w czwartkowy poranek przez czytelników

Jak od rana informują czytelnicy w Lwówku Śląskim na drogach oraz chodnikach jest bardzo ślisko, nie są one posypane.

 

Burmistrz Lwówka Śląskiego na stronach magistratu niejednokrotnie przypominała mieszkańcom, że „właściciele nieruchomości zobowiązani są do niezwłocznego uprzątania śniegu oraz lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Niezastosowanie się do powyższych obowiązków podlega karze grzywny.” – pisała burmistrz M. Szczęsna.

Dziś, to jest w czwartek, 9 grudnia 2021 roku od wczesnych godzin porannych mieszkańcy dzwonią do nas i informują, że chodniki i ulice w mieście są nieposypane i bardzo śliskie.

zdjęcia nadesłane w czwartkowy poranek przez czytelników

Czyżby to mieszkańcy znowu zaspali? Zapomnieli o swoich obowiązkach? Jeżeli tak, to muszą oni liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami.

„Podstawa prawna: – art. 2 ust. 1 pkt 4, art. 5 ust. 1 pkt 4, art. 10 ust. 2, 2a i 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. 2020.1439)” – dodaje burmistrz Lwówka Śląskiego.

8 KOMENTARZE

 1. Tak jest ze wszystkim, ludziom szopy powpisywali jako zabytki, a sami wyburzyli targ, chcą wyburzyć browar. Tak samo maseczki, w urzędzie wolność i dowolność, ale petent MUSI mieć! Więc nie dziwi mnie że nieodśnieżone… Ale poczekajcie do pierwszej złamanej nogi to wtedy zobaczą, że kasa im ucieknie!

 2. Zwolnie się z pracy i pobiegnę odśnieżać…a może tak osoby zdrowe, zwłaszcza młode , które korzystają dzięki moim podatkom z pomocy społecznej, to pójdą odśnieżać?

 3. Pani Mariolo a może tak czas najwyższy ruszyć tyłek z Gminy i odnieżyć miasto a nie głupa walicie zamykacie gmine i siedzicie i nic tylko ploty i kawa przy biurku.Niech gmina do odśnieżania zmobilizuje darmozjadów na których trzeba pracować a pani to toleruje pani burmistrz .Odkąd pani żadzi Lwówkiem stał się wioską dla bezrobotnych im wszystko można spać najeść się za nasze a my mamy jak niewolnicy Marioli im dogadzać by się dalej byczyli wieżniowie pracują to ci z mopsu też mogą ogarnij się kobieto bo tylko wstyd mieszkańcom przynosisz zwłaszcza po wypowiedzi z interwencji wstyd i czas odejść z krzesła burmistrza przez panią nic dobrego się nie dzieje rujnuje pani miasto odwołuje imprezy najbardziej żenujący burmustz to pani skoro tsk wypowiada się pani w telewizji wstyd j porażka a ludzie dalej cierpią w salonie fryzjerskim.

 4. Mariola niech odśnieża bo zamiatanie jęzorem jej wychodzi najlepiej zwłaszcza w Interwencji.Pani burmistz czas opuścić stanowisko tak ważne bo działa pani tylko przeciw mieszkańcom a pracowników budrzetówki chroni.

 5. Mariolka ze swoją świtą niech się sama weźmie do roboty, a nie ludzi straszy mandatami.
  Ulice i chodniki nie posypane. X Dywizji szklanka strach zjechać, a podjechać nie można!!!
  Gdzie są pojemniki z piachem ? Powinny być porozstawiane co 20m a nie jeden na samej górze.
  Gdzie są numery telefonów do ludzi odpowiedzialnych za utrzymanie zimowe ulic?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here