Właściciele Clubu Paradise w Lubaniu, gdzie doszło do tragedii wydali oświadczenie

1
1753

W miniony weekend przed Clubem Paradise w Lubaniu doszło do sytuacji skutkującej śmiercią 32-latka, który tej nocy bawił się w klubie. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają służby, jednak wiele osób pod wpływem emocji już wydało wyrok. W poniedziałek około 19. głos w sprawie zabrali właściciele klubu, którzy deklarują ścisłą współpracę ze służbami wyjaśniającymi sprawę. Poniżej pełna treść oświadczenia.

 

„Oświadczenie Club Paradise Lubań”

W związku ze zdarzeniem, jakie towarzyszyło wydarzeniu organizowanemu przez Club Paradise Lubań w nocy z soboty na niedzielę minionego weekendu, oświadczamy, że wszyscy pracownicy oraz właściciele Klubu ściśle współpracują z Policją w celu jak najszybszego i pełnego wyjaśnienia tego tragicznego w skutkach incydentu.

Podkreślamy, że Club Paradise Lubań zawsze priorytetowo traktuje bezpieczeństwo i komfort wszystkich swoich Gości, zważając przy tym w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa na prawidłowe zachowania swojego personelu, jak również jednocześnie wszystkich uczestników imprezy.

Z przykrością przyjęliśmy zatem informację o wydarzeniu z minionego weekendu, w której pomimo podejmowanych wysiłków i starań doszło do tragedii jednego z wcześniejszych uczestników organizowanej przez nas dyskoteki. W pełni potępiamy bowiem jakiekolwiek przejawy agresji ze strony któregokolwiek z uczestników organizowanych przez nasz klub wydarzeń, które zgodnie z ideą przyświecającej wspólnej i radosnej zabawie w Club Paradise Lubań absolutnie nie powinny mieć nigdy miejsca.

Apelujemy jednak tego niewątpliwie tragicznego zdarzenia, o powstrzymanie się od rozpowszechniania zbyt pochopnych i często nieprawidłowych informacji, dotyczących tragedii wyżej wymienionej osoby, jak również powstrzymanie się od publicznego wygłaszania błędnych ocen i wniosków o zaistniałym zdarzeniu. Taki sposób przedstawiania wydarzeń z minionego weekendu jest bowiem krzywdzący i godzi niesprawiedliwie w wizerunek Clubu Paradise Lubań oraz lokalnej sceny rozrywkowej, o którą od samego początku staramy się wszyscy wspólnie dbać. Zaistniała sprawa oraz przebieg wydarzeń nie ma zaś tak oczywistego i jednowymiarowego charakteru, jak część z komentujących sugeruje w ramach swych opinii i komentarzy i wymaga dokładnych oraz szczegółowych wyjaśnień, w zakresie których Club Paradise Lubań gwarantuje pełną współpracę z organami prowadzącymi postępowanie w niniejszej sprawie.

Zapewniamy przy tym, że zgodnie z profesjonalnym przeszkoleniem personelu Clubu Paradise Lubań oraz wdrożonymi zasadami bezpieczeństwa i postępowania w sytuacjach kryzysowych, niezwłocznie po zdarzeniu udzielono we własnym zakresie pierwszej pomocy medycznej wszelkim poszkodowanym wskutek zdarzenia osobom. Niezwłocznie wezwano również na miejsce zdarzenia Pogotowie Ratunkowe oraz funkcjonariuszy Policji, którzy podjęli się interwencji w sprawie.

czytaj Zarzuty i tymczasowy areszt dla podejrzanego

Oświadczamy, że na czas wyjaśnień w niniejszej sprawie oraz ustalenia dokładnych i zgodnych z prawdą przyczyn oraz przebieg zaistniałego zdarzenia, Club Paradise Lubań podjął decyzję o zawieszeniu na okres 2 tygodni swojej bieżącej działalności i odwołania zaplanowanych w tym okresie imprez zbiorowych. Dołożymy w tym czasie wszelkich starań, aby wyciągnąć należyte konsekwencje z tragicznego zajścia oraz zapewnić na przyszłość wzmożone bezpieczeństwo i komfort w obrębie naszego Clubu Paradise Lubań, nie tylko w lokalu, ale i jego najbliższej okolicy. Nie uciekając od ewentualnej odpowiedzialności za tak tragiczny w skutkach incydent, nie pozwolimy, aby zdarzenie z minionego weekendu położyło cień na nasz dotychczasowy ogromny wysiłek jaki włożyliśmy i wciąż wkładamy w rozwój naszego Klubu.

Jednocześnie łącząc się rodziną Zmarłego, pragniemy wyrazić Nasz głęboki żal i smutek, składając wraz z kondolencjami wyrazy szczerego współczucia z pełną świadomości, że tego rodzaju pustki nie da się wypełnić.

Z poważaniem, Właściciele i Kierownictwo CLUB Paradise Lubań

1 KOMENTARZ

  1. Może z nazwiska wypadałoby się przedstawić przy tym żalu. Papka dla ludu. Pracownik w miejscu pracy zachowuje się tak jak od niego wymaga pracodawca, inaczej pracuje gdzie indziej. No to tak się starano, żeby do tego nie doszło że właśnie do tego doszło. Stek głupot.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here