Po śmierci 32- latka jest tymczasowy areszt dla podejrzanego

4
1173

Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 39-latka zatrzymanego w związku ze śmiercią młodego mężczyzny. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

W nocy z 16/ 17 października br. lubańscy policjanci zatrzymali 39- letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego w związku z podejrzeniem o śmiertelne uderzenie pięścią w twarz 32- letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w Lubaniu w obrębie klubu nocnego. 32-latek z miejsca zdarzenia został przetransportowany do lubańskiego szpitala. O śmierci pokrzywdzonego oraz całym zdarzeniu policja została powiadomiona przez rodzinę zmarłego.

W sprawie zatrzymany został 39- letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Wczoraj (18.10.br.) prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Zgodnie z prawem, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

4 KOMENTARZE

  1. Napastnik zajmuje się tym na co dzień bo taką ma funkcję. Ciosy które zadawał nie były więc przypadkowe, ale wytrenowane w praktyce, przemyślane i celowane. Przydałoby się przykładne ukaranie by kluby, które są siedliskiem szemranych postaci, pierwszą hurtownią różnych specyfików miały się na baczności. 39 lat, był czas żeby nauczyć się myśleć, teraz d..a.

  2. Przepraszam, a czy Ochrona klubu jakie ma zadanie? Walić każdego po mordzie, a może próbować wyjaśnić zaistniałą sytuację aczkolwiek starać się załagodzić sytuacje- prawda?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here