Dawid czuje się lepiej, ale nadal potrzebuje naszej pomocy!

7
345
Dawid. Fot.: Facebook

Historia Dawida wstrząsnęła wszystkimi. Niczemu niewinny chłopak został napadnięty, uderzony w twarz, stracił przytomność i jak kłoda padł na ziemię. Sprawcy bestialskiej napaści uciekli. Po kilku dniach zostali ujęci i prokuratura postawiła im zarzuty.

Żadna kara dla oprawców nie da zadośćuczynienia cierpieniom i krzywdzie jaką doznał Dawid i jego najbliżsi. Znany i lubiany mieszkaniec Lwówka Śląskiego miał przed sobą całe życie. Zapewne wielkie plany… Wszystko w jednej chwili runęło jak domek z kart.

Po napaści przez ponad miesiąc chłopak był w śpiączce, z której wybudził się dopiero w niedzielę. Niestety nadal ma obrzęk mózgu i niedowład kończyn. Jeszcze nie mówi. Z otoczeniem porozumiewa się poprzez mrugnięcia oczami.

Nie wiadomo jak długo będzie jeszcze przebywał w szpitalu. Pewnym jest, że będzie potrzebował wielomiesięcznej rehabilitacji. Pani Dorota jego życiowa partnerka, która codziennie jest przy nim wyjaśnia nam, iż rehabilitacja będzie bardzo kosztowna. Pobyt w specjalistycznym ośrodku Votum w Krakowie to bagatela 30 tysięcy złotych miesięcznie !!! W późniejszym czasie będzie potrzebna także operacja rekonstrukcji czaszki.

Razem możemy więcej.

Już w najbliższą niedzielę, 07.04.2019 roku, odbędzie się marsz charytatywny dla wszystkich którzy pragną wspomóc Dawida ofiarę brutalnego pobicia, do którego doszło 24 lutego br. Start marszu odbędzie na Wzgórzu Kombatantów (Buchholz) w Lwówku Śląskim ul. Graniczna.

PROGRAM WYDARZENIA

11 .30 -12.45 – otwarcie biura zawodów (wdawanie numerów startowych ,zgody rodziców i opiekunów prawnych)
12.50 – pokaz tańca Zumba
13.00 – wspólna rozgrzewka
13.15 – marsz główny
13.30 – marsz rodzinny
15.00 – loteria fantowa
16.00 – 17.00 – zakończenie wydarzenia

OPŁATA STARTOWA

Dorośli – 35 zł
Dzieci i młodzież – 15 zł
Dzieci do lat 5 bezpłatnie

W płaty dokonujemy na konto Stowarzyszenia Miłośników Kultury Fizycznej „AZYL”
Nr konta: 02 1020 2124 0000 8802 0222 1786
– elektronicznie https://elektronicznezapisy.pl/event/3683.html
– w dniu marszu w biurze organizacyjnym
– kwiaciarnia u Darii

Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętnie przeciwstawienie się przemocy i którzy chcą wesprzeć Dawida w jego walce o powrót do zdrowia.

7 KOMENTARZE

  1. Gdyby każdy, kto choć raz w życiu otrzymał od Dawida przesyłkę, wpłacił chociaż 10 zł to na koncie uzbiera się niezła sumka. Tak więc – klawiatury w dłoń i robimy przelew! 🙂

  2. Jesli chodzi o rehabilitacje , sad powinien wszelkimi kosztami obciazyc zwyrodnialcow , ktorzy brali udzial w pobiciu. Dramat.
    Zdrowia I wytrwalosci dla poszkodowanego I jego najblizszych.

  3. Jakim trzeba być człowiekiem żeby drugiemu człowiekowi taka krzywdę wyrządzić … ten który to zrobił powinien płacić za wszystko i do końca życia . PUSTY LEB !!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here