WIOŚ nie przeprowadzał badań po pożarze w Wieży

6
2117

Zanim jeszcze strażacy zdążyli ugasić potężny pożar składowiska w Wieży koło Gryfowa Śląskiego pojawiły się pytania o skażenie środowiska i działania podjęte przez służby ochrony środowiska.

Jak się okazuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nie został poinformowany o zaistniałym pożarze. Pracownicy jeleniogórskiej delegatury wiedzę o zdarzeniu zaczerpnęli z mediów.

Do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Delegatury w Jeleniej Górze nie wpłynęło zgłoszenie o wystąpienie pożaru. Informacje o pożarze zostały powzięte przez Delegaturę w Jeleniej Górze w dniu 05.04.2020 r. z portalu internetowego: 24jgora.pl oraz lwowecki.info”. – wyjaśnia mgr inż. Marek Szultis Kierownik Delegatury WIOŚ w Jeleniej Górze.

czytaj:
Wielki pożar składowiska odpadów koło Gryfowa Śląskiego WIDEO
Pożar składowiska: Ponad 11 godzin akcji. Zaangażowanych 67 strażaków

Po zapoznaniu się z artykułami pracownicy przeprowadzili rozpoznanie:

Przeprowadzone rozpoznanie w sprawie wykazało, że w dniu 05.04.2020 r. ok. godz. 13.00 w zakładzie przetwarzającym zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (dane firmy) wybuchł pożar. Pożarem został objęty zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny znajdujący się na placu magazynowym i przeznaczony do przetwarzania. Ogień zajął również halę magazynową i warsztat, w których znajdowały się odpady do i po demontaż. Nadzór nad pogorzeliskiem oraz jego dogaszenie będzie prowadzony prze PSP jeszcze przez 2-3 dni. Ponadto spaleniu uległy kamery i okablowanie wizyjnego systemu monitorowania oraz część budynku mieszkalnego właściciela firmy.” – wyjaśnia kierownik jeleniogórskiej delegatury WIOŚ, który wyjaśnia także, iż podczas pożaru mogło dojść jedynie do chwilowego zanieczyszczenia powietrza, niemniej WIOŚ nie przeprowadził żadnych badań.

Podczas pożaru odpadów mogło dojść do chwilowego o znaczeniu lokalnym zanieczyszczenia powietrza substancjami chemicznymi.
Tut. Inspektorat nie przeprowadzał badań w związku z wystąpieniem pożaru.” – informuje redakcję Lwówecki.info mgr inż. Marek Szultis Kierownik Delegatury WIOŚ w Jeleniej Górze.

6 KOMENTARZE

  1. “Podczas pożaru odpadów mogło dojść do chwilowego o znaczeniu lokalnym zanieczyszczenia powietrza substancjami chemicznymi.”
    Od dziś wszyscy palmy śmieci przez 11 godzin przecież to będzie chwilowe zanieczyszczenie powietrza Parodia!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here