Sukces gryfowianki w międzynarodowym konkursie

1
812

Poznaliśmy wyniki przygotowanego przez IPN międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” (rok szkolny 2020/2021), który odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 

Konkurs polegał na wykonaniu komiksu w polskiej wersji językowej przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od roku 1917 do 1990.

Wśród laureatów w kategorii wiekowej 14-16 lat znalazła się m.in. Róża Walenciak uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim, która pod kierunkiem Pani Ewa Kasprzak wykonała pracę zatytułowaną „Ochotnik do piekła”, opiekun”.

– My cieszymy się bardzo – przyznaje Pani Anna Walenciak, mama Róży i dodaje – Dziękujemy opiekunowi za wsparcie i wiarę w sukces. Pomiędzy szkolnymi obowiązkami, przygotowaniami do konkursów zDolny Ślązak, olimpiad, i innych, Róża znalazła czas na robienie czegoś co bardzo lubi. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi że zaowocowało to takim sukcesem i po raz kolejny jej praca została zauważona na szczeblu międzynarodowym.

Róży gratulujemy determinacji, zapału i kolejnego sukcesu!

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here