Wiemy kto będzie Prezesem PCZ-u w Lwówku Śląskim

14
1096

Dziś zamknięty został pewien rozdział w historii lwóweckiego szpitala i należy mieć nadzieję, że teraz sytuacja się ustabilizuje a Powiatowe Centrum Zdrowia wyjdzie na prostą.

 

Miesiąc po złożeniu rezygnacji z funkcji Prezesa przez panią Małgorzatę Barańską dziś poznaliśmy wyniki konkursu na stanowisko szefa Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim. (czytaj: Prezes PCZ odwołana? Jest przełom w rozmowach).

 

O to stanowisko ubiegało się czworo kandydatów, byli to: była prezes lwóweckiej spółki Pani Edyta Malczewska, Adam Zdaniuk były szef bolesławieckiego SP ZOZ-u, Wiktor Stanisław Król – Prezes Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji Sp. z o.o. w Kamiennej Górze oraz Sławomir Kryszkowski, który piastował m.in. stanowisko wojewody jeleniogórskiego a później był prezesem jeleniogórskiej Jelfy.

 

Jak poinformował nas Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki decyzja zgromadzenia wspólników – Zarządu Powiatu wspieranych głosem doradczym przez przedstawiciela rady wydelegowanego przez opozycję w osobie Pani Olgi Sasin najlepszym kandydatem na Prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim okazał się Pan Adam Zdaniuk, który od marca 2008 r do kwietnia br. był naczelnym dyrektorem SP ZOZ w Bolesławcu, wcześniej był zastępcą dyrektora do spraw ekonomiczno – finansowych kliniki w Ścinawie.

Pan Adam Zdaniuk fotel prezesa w Lwówku Śląskim obejmie z dniem 10 maja br. do tego czasu funkcję szefa spółki pełni Pan Dawid Kopeć.

Adam Zdaniuk /fot.: Istotne.pl/

14 KOMENTARZE

    • Sytuacja jest beznadziejna, ogromne zadłużenie, napięcie i brak szacunku dla pracowników,więc powoli pracownicy szykują się do zmiany miejsca pracy . Łatwo być obserwatorem,trudno w tym ludziom tkwić..

  1. Bolesławiec zadluzyl to i Lwówek też zadluzy. Tam musiał odejść to tu go przyjęli. Dlaczego zarząd nie wybierze kogoś kto będzie miał jakiś plan naprawczy naszej służby zdrowia. Jak do tej pory to tylko ‘spady’ zasiadają na stolku prezesa. To nie jest dobry wybór panie Starostwo. Kiedy Pan zacznie faktycznie myślęc o przyszłości naszej służby zdrowia.??

  2. Bolesławiec zadluzyl to i Lwówek też zadluzy. Tam musiał odejść to tu go przyjęli. Dlaczego zarząd nie wybierze kogoś kto będzie miał jakiś plan naprawczy naszej służby zdrowia. Jak do tej pory to tylko ‘spady’ zasiadają na stolku prezesa. To nie jest dobry wybór panie Starostwo. Kiedy Pan zacznie faktycznie myślęc o przyszłości naszej służby zdrowia.??

  3. Oj jak łatwo kogoś oczerniać z imienia i nazwiska, ale Anonimowo, prawda? A z okazji zbliżającego się Dnia Pielęgniarek i Położnych życzę życzliwym i ciężko pracującym Paniom Pielęgniarkom wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam. Edyta Malczewska

  4. To kolejne rządy zadłużają powiatowe szpitale a nie dyrektorzy. Zdaniuk nie zadłużył szpitala w BC. Proszę spojrzeć na długi tak wychwalanego szpitala w ZG lub innych powiatowych szpitali.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here