Podrabiana odzież na giełdzie w Jeleniej Górze

3
1445
fot NOSG

W niedzielę 30 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież znanych światowych marek.

 

W minioną niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej patrolując lokalną giełdę w Jeleniej Górze ujawnili stoisko, na którym dwóch Polaków w wielu 40 i 52 lat handlowało ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że ubrania które w swoim asortymencie mieli nieuczciwi handlarze nie są oryginalne a znaki firmowe zostały podrobione. Szacunkowa wartość wszystkich zatrzymanych towarów (bluz, spodni, koszulek, bielizny, 34 par obuwia znanych marek) to blisko 9 tysięcy złotych.

W sprawie tej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Jak ustalono, towar należał do 40-latka.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

-/ NOSG/-

NOSG

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here