Kolejny market Dino będzie gotowy we wrześniu

42
7848
Dino Brunów Lwówek Śląski niepełnosprawni koperta
zdjęcie poglądowe

Od stycznia do końca czerwca 2023 r. Dino Polska otworzyła w kraju 116 nowych sklepów. Wkrótce otworzy kolejny market w naszym regionie.

 

 

Rozwój sieci Dino Polska

Na koniec czerwca 2023 r. sieć Dino liczyła 2272 sklepy, podczas gdy rok wcześniej obejmowała 1975 marketów.

– Ekspansja geograficzna pozostaje jednym z naszych najważniejszych priorytetów. Choć w 2022 r. nieznacznie skorygowaliśmy w dół krótkoterminowe plany dotyczące wydatków inwestycyjnych, tak by lepiej przygotować firmę do funkcjonowania w bardziej wymagającym otoczeniu ekonomicznym, to zapotrzebowanie konsumentów na sklepy w formacie Dino, które widzimy przy okazji każdego nowego otwarcia utwierdza nas w przekonaniu o dużym potencjale dalszego rozwoju naszej sieci – mówi Michał Krauze, Członek Zarządu Dino Polska.

Gdzie są markety Dino?

Dynamiczny rozwój sieci da się dostrzec także w naszym regionie. Sklepy są we Wleniu, w Pławnej Dolnej, w Lubomierzu, w Gryfowie Śląskim, w Mirsku, w Brunowie koło Lwówka Śląskiego, Płóczkach Dolnych koło Lwówka Śląskiego i od niedawna w Rakowicach Wielkich.

Oferta sklepów Dino w połączeniu z dogodnymi lokalizacjami systematycznie przyciągają nowych klientów, co sprzyja utrzymaniu wysokiej dynamiki sprzedaży.

Gdzie powstanie market Dino?

Pod koniec ubiegłego roku sieć Dino Polska uzyskała pozwolenia na budowę marketów przy ul. Grunwaldzkiej w Świeradowie- Zdroju i ulicy Głównej w Czerniawie- Zdroju.

Odkryli hutę szkła w miejscu gdzie ma stanąć market Dino

Prace budowlane przy ulicy Grunwaldzkiej w Świeradowie- Zdroju ruszyły 13 marca i miały zakończyć się czerwcu br. Terminu tego nie udało się jednak dotrzymać z uwagi na odkrycie archeologiczne na placu budowy, gdzie znaleziono pozostałości po średniowiecznej hucie szkła.

– Z punktu widzenia historii, tak, są to cenne znaleziska. Jest to pierwsza potwierdzona archeologicznie huta szkła nad Kwisą. Stanowi ona dopełnienie do tych hut, które zostały odkryte na przykład w Chromcu, gdzie są dwie lokalizacje średniowiecznych hut, czy Piechowicach, Szklarskiej Porębie, Jagniątkowie, … – mówił w rozmowie z Lwówecki.info Pan Stanisław Wilk archeolog, który prowadził badania.

Ruszyły prace przy budowie marketu Dino

Trzy miesiące prace przy budowie marketu Dino w Świeradowie- Zdroju były wstrzymane. Dopiero teraz robotnicy wrócili na plac budowy. Zgodnie z informacją podaną na tablicy ogłoszeniowej budowa powinna zakończyć się w połowie września 2023 roku.

Market Dino w Czerniawie- Zdroju

Na teren budowy w Czerniawie- Zdroju pierwsze maszyny wjechały nieco ponad miesiąc temu. Jest duża szansa, iż oba markety Dino jeszcze w tym roku otworzą przed klientami swoje drzwi.

Gdzie powinien powstać kolejny market Dino?

Sieć małych marketów Dino najwyraźniej przypadła do gustu Polkom i Polakom, bo bez tego nie byłoby mowy o rozwoju. A tylko w I kwartale 2023 roku łączne nakłady inwestycyjne poniesione przez Dino Polska na rozwój wyniosły 311 mln zł. Zatrudnienie w Grupie Dino wzrosło do 38,1 tysięcy osób na koniec kwartału i było o 4,7 tys. wyższe niż rok wcześniej.
Coraz częściej pojawiają się głosy mieszkańców, którzy chcą by market Dino powstał w ich miejscowości, bo za tym idzie nie tylko łatwiejszy dostęp do towarów, ale także praca.

Gdzie Waszym zdaniem powinien powstać kolejny market sieci Dino?

42 KOMENTARZE

  1. A też będzie miał psełdo magazyn ogrodzony siatką gdzie woda soki, napoje stoi po kilka dni w pełnym słońcu i zimą na mrozie, butelki aż napuchnięte, żenada!

  2. Miał być trzeci market Dino w Lubaniu w dzielnicy księginki, gdzie jest tylko jeden sklep w tym rejonie a do centrum miasta jest ze 2,5 km do najbliższego sklepu aldii. Tu mieszka dużo starszych osób dla których żeby dojść do centrum miasta to utrudnienie.

  3. Bardzo bardzo czekam aż w moim miejscu zamieszkania Jeziorowice gm.Żarnowiec może wreszcie stanie sklep Dino.duzo starszych osób nie ma możliwości zrobić zakupów ponieważ nie ma ani jednego sklepu .pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here