Zatrzymani z narkotykami w Giebułtowie i Krzewiu Wielkim

0
364

Kilka dni temu w miejscowości Giebułtów doszło do zatrzymania 24 latka przy którym ujawniono 28 woreczków w których była marihuana o wadze ponad 30 gram. Działania gryfowskich policjantów wspierają funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej z psem wyspecjalizowanym do odnajdywania narkotyków. Sprawca został zatrzymany a jego działalność zbadają teraz dokładnie policjanci kryminalni sprawdzając także osoby z nim powiązane.

Drugi przypadek także sprzed kliku dni miał miejsce w miejscowości Krzewie Wielkie gdzie policjanci zatrzymali 19 latka u którego ujawniono 140 porcji handlowych narkotyku marihuany oraz wagi i telefony komórkowe. W tym przypadku także policjanci szczegółowo sprawdzają kontakty zatrzymanego.

Policjanci do działań wykorzystują wszelkie dostępne narzędzia od ukrytej obserwacji, specjalistycznych psów, poprzez nowoczesne urządzenia elektroniczne. Działania na terenie powiatu prowadzone są w porozumieniu z innymi służbami. Dlatego każdy, kto miał lub ma coś wspólnego z jakimkolwiek narkotykiem na terenie powiatu lwóweckiego nie może spać spokojnie i nie wie kiedy o 6 rano zapukają po niego policjanci.

Bardzo ważna dla nas policjantów jest współpraca z mieszkańcami. Uświadamiamy każdego, że narkotyki to nie zabawa, często doprowadzają one do kalectwa, śmierci a w najlepszym przypadku do choroby psychicznej. Osoby które popadają w nałóg, czy to marihuany, czy chemicznych narkotyków typu piko, wcześniej czy później mają konflikt z prawem. 99% tych osób dokonuje kradzieży, pobić i rozboi oraz stosuje przemoc wobec swoich bliskich. Dlatego też apelujemy o pomoc w walce z tak destrukcyjna przestępczością i przypominamy, że zawsze można wspomóc policjantów nawet drobną informacją. Informację taką można przekazać anonimowo najlepiej telefonicznie Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego na numer 606 851 808.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji prokuratora i sądu. Za obecnie popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Mateusz Królak

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here