Weekendowy „wysyp” nietrzeźwych kierujących

2
1369

W trakcie minionego weekendu policjanci z Lwówka Śląskiego oraz Gryfowa Śląskiego zatrzymali 5 kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu i narkotykach, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz Komisariatu Policji w Gryfowie Śląski stosując środki ostrożności przed zarażeniem wirusem Covid-19 codziennie kontrolują pojazdy, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W miniony weekend policjanci zatrzymali 5 kierujących pojazdami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

13.03.2020 r.

Gryfów Śl. 32- letni kierujący pod wpływem metamfetaminy i amfetaminy. Posiadał przy sobie środki odurzające. Ponadto kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

Gm. Mirsk 61- letni kierujący pod wpływem alkoholu- 1,5 promila w wydychanym powietrzu
Gm. Lwówek Śląski 26- letni kierujący pod wpływem środków odurzających (amfetamina, metamfetamina). Ponadto ujawniona niezgodność drogomierza

14.03.2020r.

Gm. Gryfów Śl. 36- letni kierujący pod widocznym wpływem alkoholu- pobrano krew na zawartość alkoholu we krwi

15.03.2020r.

Gm. Gryfów Śl. 29- letni obywatel Ukrainy kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu.

Za popełnione przestępstwa kierujący odpowiedzą przed Sądem. Przypominamy, że zagrożenie koronawirusem nie zwalnia kierujących od przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 

-/KPP Lwówek Śląski /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here